Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
21/10/2016 - 08:25

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (21-23.X)

Teatr Narodowy na Jesiennym Festiwalu Teatralnym, zlot zabytkowych aut na nowosądeckim Rynku, a może wystawa krynickich fotografików w bibliotece... tak m.in. zapowiada sie weekend atrakcji w Nowym Sączu i okolicach.

Piątek

Spadkobiercy Nikifora. Stefan Telep w Krynicy
Muzeum Nikifora w Krynicy-Zdroju zaprasza na wystawę „Spadkobiercy Nikifora. Stefan Telep – łemkowski malarz ze Zdyni. Wernisaż odbędzie się dziś o godz. 12. Wystawę oglądać będzie można do 28 lutego.

Wystawa Skandynawia – kraina niezachodzącego słońca
Krynickie Towarzystwo Fotograficzne, Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód Sądecko-Podhalański Oddział w Nowym Sączu oraz Sądecka Biblioteka Publiczna im. Józefa Szujskiego zapraszają w piątek 21 października 2016 r. o godz. 17 na wernisaż wystawy fotograficznej „Skandynawia - kraina niezachodzącego słońca”.

Jesienny Festiwal Teatralny
W piątek o godz. 19 spektaklem „Madame de Sade” w reż. Macieja Prusa zakończy się XX Jesienny Festiwal Teatralny w Nowym Sączu.

Labirynt Historii – Historia Kobiet. Kobiety w historii
Od piątku w MCK SOKÓŁ ruszają Labirynty Historii. Na początek w piątek – Dama być w godz. 11-16.

Sobota

Koncert Miejskiej Orkiestry Stary Sącz
W sobotę o godz. 19 długo oczekiwane wydarzenie; jesienny, galowy koncert Miejskiej Orkiestry Stary Sącz pod dyrekcją Georga Weissa, z tytułowym, wykonywanym po raz pierwszy w Polsce utworem „SubTerra” Daniela Weinbergera, który został skomponowany na kanwie katastrofy górniczej w Chile. Przewodnim motywem tego koncertu będzie zatem  filozoficzno - muzyczna opowieść o życiu i jego ulotności, z perspektywy górnika, który cudem przeżył wypadek. Ale to dopiero początek...

Boks w Łącku
W sobotę 22 października od godz. 12 do Hali Widowiskowo-Sportowej w Łącku na Międzynarodowe Grand Prix Małopolskie w Boksie.

Niedziela

W Rytrze pobiegną dla Darka Rzeźnika
W tym roku uczestnicy XIV Bieg Bejorów pobiegną dla Darka Rzeźnika, kierownika Doliny Popradu. Impreza startuje 23 października o godz. 11.

W górach jest wszystko, co kocham
Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” zaprasza po raz dwunasty, na koncert dedykowany miłośnikom gór. W ramach tegorocznej edycji koncertu wystąpi dobrze znany już w Nowym Sączu zespół Dom o Zielonych Progach.

Zabytkowe pojazdy na rynku w Nowym Sączu
Zabytkowe, klasyczne i unikatowe pojazdy będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę (23 października) na sądeckim rynku o godz. 12. Zlot będzie zakończeniem sezonu 2016 grupy Youngtimer Nowy Sącz.

(oprac. JB)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)