Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
14/10/2016 - 05:15

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (14-16.X)

Jesienny Festiwal Teatralny, Festiwal Akordeonowy w Miasteczku Galicyjskim, koncert Mr.Pollack, a może mecz Sandecji... tak m.in. prezentuje się weekend atrakcji na Sądecczyźnie.

Piątek

Mr. Pollack zagra w Restauracji „Tu i Teraz”
Restauracja „Tu i Teraz” (Wólki, ul. Barbackiego 79) zaprasza na koncert grupy Mr.Pollack. Kameralny występ odbędzie się w piątek 14 października o godz. 19.

Sobota

Dzień akordeonowy w Miasteczku Galicyjskim i skansenie
Miasteczko Galicyjskie i Sądecki Park Etnograficzny w Nowym Sączu znalazły się na trasie Krakowskiego Festiwalu Akordeonowego. W najbliższa sobotę (15 października) od godz. 10 odbędą się warsztaty gry na akordeonie oraz dwa koncerty.

Piotr Gociek, publicysta „Do Rzeczy”, będzie w Nowym Sączu z „POgrobowcami”
Spotkanie z Piotrem Goćkiem, które ma charakter otwarty,  odbędzie się w sobotę, 15 października w siedzibie Fundacji Sądeckiej przy ulicy Barbackiego 57. Początek o godzinie 15-tej.

MKS Sandecja Nowy Sącz – GKS Katowice
W ramach 13. kolejki I. ligi piłki nożnej w sobotę o godz. 17 MKS Sandecja Nowy Sącz podejmie na własnym stadionie GKS Katowice.

Closterkeller w Spóźnionym Słowiku
W sobotę o godz. 18 w kawiarni Spóźniony Słowik zagra legendarny już polski zespół Closterkeller. Bilety w przedsprzedaży 30 zł, w dniu koncertu 40 zł.

Sobota-niedziela

Stoi na stacji lokomotywa. W Nowym Sączu od 140 lat!
140 lat temu, a dokładnie 18 sierpnia 1876 roku, do Nowego Sącza dotarła kolej. Jubileusz będzie świętowany w najbliższy weekend 15 – 16 października. Organizatorzy dla sądeczan przygotowali szereg atrakcji. Będzie można zwiedzić zakłady Newagu, uczestniczyć w koncercie w hali dworca kolejowego, czy obejrzeć tabor na torach stacji w Nowym Sączu.

Jesienny Festiwal Teatralny
W sobotę czeka nas premiera „Chorego z urojenia” Moliera - Teatru Robotniczego im. B. Barbackiego w Nowym Sączu (MOK, godz. 16 i 18.30), zaś w niedzielę Koncert upamiętniający 1050. rocznicę Chrztu Polski oraz rocznicę Pontyfikatu Jana Pawła II (kościół kolejowy g. 17).

Taekwondo w Krynicy
W najbliższy weekend (15-16 października) w Krynicy-Zdroju odbędzie się Międzynarodowy Puchar Polski Juniorów i Kadetów w Taekwondo Olimpijskim Małopolska Cup. Na hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju walczyć będzie blisko 300 zawodników.

Niedziela

„Nadpopradzkie serca” dla Darka. I Ty możesz pomóc. Przyjdź na koncert
W niedzielę (16 października) w Hali Widowiskowo-Sportowej przy Zespole Szkolno – Gimnazjalnym w Piwnicznej rozpocznie się koncert charytatywny „Nadpopradzkie serca”, z którego całkowity dochód będzie przeznaczony na leczenie kierownika "Doliny Popradu" Dariusza Rzeźnika, który zaczął walkę z chorobą.

Różaniec w intencji posłów i senatorów
Stowarzyszenie Ojcowie w Obronie Dzieci i Integralności Rodziny zaprasza ojców z rodzinami na modlitwę różańcową w intencji Ustawodawców RP. Różaniec zostanie odmówiony w niedzielę 16 października przy pomniku św. Jana Pawła II w Nowym Sączu. Początek o godzinie 20:45

Jubileuszowy – XXX Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Nowym Sączu
Będą koncerty i wykłady. Od 16 października Nowosądecki Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na cykl wydarzeń w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

A może do kina?
Helios Nowy Sącz, Jaworzyna i Sokół. Do kina! (12.X)

(JB), fot. MCDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)