Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
10/11/2016 - 09:15

Gdzie się bawić? Weekend po sądecku (11-13 listopada)

Obchody Święta Niepodległości z festynem w Miasteczku Galicyjskim, wystawa i jazzowy koncert w MCK SOKÓŁ, a może koncert charytatywny „Nadpopradzkie Serca” dla Darka Rzeźnika... tak m.in. prezentuje się tym razem weekend atrakcji na Sądecczyźnie.

Piątek

11 listopada biskup tarnowski odwiedzi Mszalnicę
W piątek, 11 listopada, biskup tarnowski Andrzej Jeż odprawi uroczystą mszę świętą w kościele parafialnym w Mystkowie. Nabożeństwo zwieńczy obchody 650-lecia lokacji Mszalnicy i 75-lecia miejscowej jednostki OSP.

Obchody Święta Niepodległości w Piwnicznej Zdroju
Występy artystyczne i koncert Orkiestry Dętej „Podhale” wypełnią uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości w Piwnicznej Zdroju.

11 listopada w sądeckim ratuszu zawiśnie tablica marszałka Piłsudskiego
11 listopada w ratuszu zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona setnej rocznicy nadania marszałkowi Józefowi Piłsudskiego tytułu Honorowego Obywatela Nowego Sącza.

Miasteczko Galicyjskie zaprasza na Święto Niepodległości
Miasteczko Galicyjskie zaprasza do udziału w obchodach Święta Niepodległości 11 Listopada. Przed nami kolejna odsłona Rodzinnego Festynu Patriotycznego pod hasłem "Polska jest nasza".

Stary Sącz: Uczczą święto niepodległości patriotycznym śpiewaniem
Już 9 listopada w gminie Stary Sącz rozpoczną się obchody Święta Niepodległości. Tradycyjne uroczystości patriotyczne – apele poległych i msze święte w intencji Ojczyzny będą miały miejsce 11 listopada.

Nowy Sącz: W tym pociągu spotkasz samego marszałka Józefa Piłsudskiego!
Z okazji Święta Niepodległości 11 listopada na trasę dawnej kolei transwersalnej z Chabówki do Nowego Sącza wyruszy skład złożony z parowozu oraz historycznych wagonów z I połowy XX wieku. I co najważniejsze będzie można w nim spotkać samego marszałka Józefa Piłsudskiego.

W Łącku patriotycznie przez dwa dni
Wieczorem patriotycznym i mszą św. uczczona zostanie 98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W Łącku wydarzenia zaplanowano na dwa dni.

Święto Niepodległości w Grybowie: Seans w kinie, bieg, uroczystości pod pomnikiem
Mszą świętą w bazylice w Grybowie rozpoczną się obchody Narodowego Święta Niepodległości w Grybowie. Dla mieszkańców przygotowano także bezpłatny pokaz filmu „Historia Roja” oraz I Bieg Niepodległościowy „Z rodziną po medal”.

Iubilaei Cantus na jazzowo
11 listopada (piątek) godz. 18.00 - Galeria SOKÓŁ
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
JAZZ ON THE COVER. 50 OKŁADEK NA 50-LECIE JAZZ FORUM
Wernisaż wystawy okładek Jazz Forum autorstwa Rafała Olbińskiego
Godz.19.00 - MCK SOKÓŁ - sala im. L. Lipińskiego
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
KONCERT JAZZOWY CHOPIN – INTO THE FUTURE

Sobota

Mecz Sandecja – Miedź Legnica
12 listopada godz. 16 – stadion im. O. Augustynka przy ul. Kilińskiego.

Niedziela

Przyjaciele zagrają dla Darka Rzeźnika
Po koncercie w Piwnicznej-Zdroju tym razem w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu Regionalny Zespół Dolina Popradu i Fundacja Na Ratunek, przy współudziale ludzi kochających region zapraszają na drugi koncert charytatywny „Nadpopradzkie serca”. Impreza odbędzie się w niedzielę 13 listopada. Całkowity dochód z koncertu zostanie przeznaczony na leczenie Darka Rzeźnika.

Starosądeckie Gniazdo kolejny raz podziękuje za ogrom serc
W niedzielę – 13 listopada, w starosądeckim kinie Sokół członkowie i podopieczni Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo”, podziękują wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pomocy osobom niepełnosprawnym.

(JB)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)