Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 9 czerwca. Imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sławoja
02/09/2016 - 04:55

Gdzie się bawić? Kulturalny weekend po sądecku (2-4.IX)

Narodowe Czytanie „Quo vadis”, „WARszawianka” w Krynicy, a może rolnicze nowinki w Nawojowej... tak m.in. prezentuje się weekend atrakcji na Sądecczyźnie.

Piątek

Wernisaż wystawy fotografii „W Makro Świecie”
Stowarzyszenie Amatorów Fotografii oraz Sądecka Biblioteka Publiczna zapraszają na wernisaż wystawy fotograficznej „W Makro Świecie”. Odbędzie on się w piątek 2 września o godz. 18 w zabytkowych piwnicach biblioteki przy ul. Franciszkańskiej 11.

Chodźmy w deszcz. Wystawa w Galerii Sokół
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza na wernisaż wystawy „Chodźmy w deszcz”, który odbędzie się w piątek 2 września o godz. 18 w Galerii Sokół. Wystawa potrwa do 18 września.

Piątek-sobota

Agropromocja tuż, tuż! Małopolska wieś pokaże co ma najlepszego
W najbliższą sobotę i niedzielę w Nawojowej odbędzie się AGROPROMOCJA, największą wystawa rolniczą w regionie, od 26 lat wpisaną w kalendarz najważniejszych imprez promocyjno-handlowych w Małopolsce. Dwudniowa impreza wystawiennicza, której organizatorem jest Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony wystawców i zwiedzających.

Piątek-sobota- niedziela

Krynicki dworzec zadebiutuje w roli teatru. Na scenie m.in. Jerzy Trela
Od piątku do niedzieli kryniczanie będą mieli okazję obejrzeć spektakl „WARszawianka” krakowskiego Teatru Modrzewiowego – od/nowa. Reżyserii dramatu Stanisława Wyspiańskiego podjął się Szymon Budzyk. Przedstawienie wystawione zostanie w nietypowej scenerii krynickiego dworca PKP, a wezmą nim też udział sami mieszkańcy uzdrowiska.

Sobota

Hala Łabowska: Upamiętnią ks. Gurgacza i żołnierzy PPAN
Tradycyjnie w pierwszą sobotę września (3 września) przy obelisku na Hali Łabowskiej odbędzie się uroczysta Msza św. w intencji o. Władysława Gurgacza i poległych Żołnierzy PPAN.

Narodowe Czytanie z Quo vadis na nowosądeckich Plantach
Akcja Narodowe Czytanie bardzo dobrze przyjęła się w Nowym Sączu. Miłośnicy lektury spotykają się na Plantach pod pomnikiem Adama Mickiewicza. Podobnie będzie w tym roku 3 września o godz. 16. Do wspólnego czytania zachęcają Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ i Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu.

Narodowe Czytanie na krynickich plantach
W tym roku Krynica-Zdrój po raz pierwszy włączy się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania, które będzie miało miejsce w najbliższą sobotę, 3 września.

Narodowe czytanie Sienkiewicza na rynku w Grybowie
3 września w całej Polsce czytane będą publicznie fragmenty „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Wszystko w ramach czwartej edycji Narodowego Czytania.

Narodowe Czytanie „Quo vadis” także z sądecką biblioteką
W najbliższą sobotę 3 września cała Polska czyta publicznie fragmenty „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Będzie to już czwarta edycja Narodowego Czytania, objęta patronatem honorowym Pary Prezydenckiej RP.

Narodowe czytanie Sienkiewicza w Galerii pod Gniazdem
Narodowe czytanie „Pod Gniazdem” stało się już tradycją. 3 września spotkają się tu miłośnicy prozy Henryka Sienkiewicza.

WSB stuknęło 25 lat, Krzysztofowi Pawłowskiemu 70
Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu przygotowuje się do jubileuszu ćwierćwiecza. W sobotę (3 września) przy Zielonej 27 pojawić mają się absolwenci i wykładowcy. Swoje święto będzie miał też założyciel i wieloletni rektor WSB-NLU, dr Krzysztof Pawłowski.

Niedziela

Muzyka łemkowska. Zagra "A Gdzie To dawniej stroiło"
W niedzielę 4 września o g. 18.00 zapraszamy do Spóźnionego Słowika na Plantach w Nowym Sączu na kolejne wydarzenie z cyklu "Łemkowskie Drogi". Wstęp wolny!

(JB)Dziękujemy za przesłanie błędu