Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
05/10/2018 - 15:00

Gaudeamus! Krynicki Uniwersytet Otwarty zainaugurował nowy rok akademicki

Odśpiewaniem pieśni żaków „Gaudeamus igitur” („Radujmy się”) i złożeniem uroczystego ślubowania słuchacze zainaugurowali (4 października) nowy rok akademicki 2018/2019 Krynickiego Uniwersytetu Otwartego (UTW).

:Ślubuję uroczyście, że będę przestrzegać zasad etyki i tolerancji, wytrwale zdobywać wiedzę, szanować prawa i obowiązki akademickie, oraz dbać o godność i honor słuchacza, Krynickiego Uniwersytetu Otwartego – to słowa, które odczytał burmistrz Dariusz Reśko, a słuchacze odpowiedzieli „ślubujemy”.

Inaugurację uświetnił zespół „Kryniccy Seniorzy”, prowadzony przez Krystynę Jarząbek. Zebrani wysłuchali również pierwszego w tym roku akademickim wykładu, który poświęcony został bezpieczeństwu seniorów.

Plan stworzenia w Krynicy-Zdroju Uniwersytetu Otwartego (UTW) urzeczywistnił się 2012 roku. Jesienią tego roku w sali balowej Starego Domu Zdrojowego odbyła się uroczysta inauguracja pierwszego roku akademickiego 2012/2013.

Instytucję od samego początku wpierała pomocą i radami Wiesława Borczyk, prezes Ogólnopolskiej Federacji Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Uniwersytet ma w nazwie otwarty, co oznacza że taki jest dla wszystkich zainteresowanych. Uczelnia wspiera aktywizację seniorów.  Z jej zajęć korzysta niemal sto osób, które zakończyły już aktywność zawodową, a  pragną rozwijać swoje pasje  w różnych dziedzinach. Dolną granicą wieku uczestniczenia  jest 50 lat.

Uczelnia daje możliwość ciągłego poszerzania wiedzy z różnych dziedzin, w tym literatury, kina i filmu, sztuki, a także wymiany poglądów i doświadczeń. Umożliwia dbanie o kondycję fizyczną i  zawieranie nowych znajomości. Organizuje spotkania z ciekawymi ludźmi, a także wycieczki.Koordynatorką Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działającego przy Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju jest Alicja Hajduk.

(MKA) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu