Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
26/09/2016 - 09:45

Filmowo w Sokole. Ruszył Festiwal KinoJazda [zdjęcia]

Przez pięć dni Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ będzie stolica animacji i filmów dla dzieci i młodzieży. Dziś ruszył 6. Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KinoJazda.

Swoją pierwszą przygodę na planie filmowym przeżyli uczniowie sądeckich podstawówek. W foyer Sokoła stanął plan filmowy „W 80 dni dookoła świata”. Młodzież wcieliła się w role aktorów i statystów podczas odgrywania sceny ucieczki balonem. Przez pięć dni w Kinie SOKÓŁ wyświetlonych zostanie kilkadziesiąt filmów dla dzieci i młodzieży. Niektóre z nich wezmą również udział w konkursie o  Złotą Stonogę. Oprócz projekcji organizatorzy przygotowali m.in. warsztaty animacji, tańca oraz wystawę fotografii. Każdy dzień festiwalu jest niezwykłą podróżą w magiczny świat kina, pełną fascynujących przeżyć i niezapomnianych wrażeń. O dobrą zabawę między seansami dbają Barbara i Aleksander (Gustaw Stonoga) Porzuckowie oraz drużyna Animków z I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu.

Festiwal otworzyli Andrzej Orzechowski – dyrektor Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, twórca wielu animacji, Małgorzata Kalarus – zastępca dyrektora MCK SOKÓŁ i Marta Witek – zastępca kierownika Kina SOKÓŁ.

(JB), fot. JB

KinoJazda 2016, fot. Janusz Bobrek


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)