Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
27/12/2016 - 06:45

Filminek z Kina Sokół świątecznie podziękował przyjaciołom

Dobiegły końca listopadowe i grudniowe spotkania dzieci z Filminkiem w Kinie SOKÓŁ. Atrakcji dla najmłodszych widzów było co niemiara.

W listopadzie na scenie pojawił się niefrasobliwy Pampalini oraz nieco zagubiony Pini. Wraz z nimi przedszkolaki mogły zauważyć, że żyrafa ma cętki, a nie kropki, królem zwierząt jest lew i że zawsze warto słuchać taty. Te ważne informacje pozwoliły dzieciom uważnie obejrzeć animacje na dużym ekranie i lepiej zrozumieć problemy trapiące bajkowych bohaterów. Po projekcjach mali widzowie wraz ze swoimi paniami stworzyli przepiękne prace plastyczne pt. „Kolorowe ZOO”.

W grudniu przedszkolaki zostały powitane przez sympatycznego reniferka Kamusia, który na razie jest tak mały,  jak one same, ale już teraz dzielnie pomaga w zaprzęgu Świętego Mikołaja. Po seansie wraz z dziećmi zaśpiewał radosną piosenkę, dzięki czemu na sali pojawił się wyczekiwany przez wszystkich Gość. Pojawił się w towarzystwie pomocnych Aniołków. Uśmiechom nie było końca. Każda grupa otrzymała od Mikołaja kalendarze na nadchodzący Nowy Rok… ze swoim własnym kolorowym ZOO, które zostało przygotowane już w listopadzie.

Akademia Przedszkolaka Filminek to edukacyjno-filmowy projekt dla najmłodszych widzów. Posiada Certyfikat Filmoteki Narodowej w Warszawie i pozytywną opinię Gabinetu Edukacji Filmowej w Łodzi.

(oprac. JB), fot. MCK SOKÓŁ

Filminek z Kina Sokół


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)