Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
18/07/2020 - 14:00

Sądecka Jesień Teatralna. Co wymyślili w Miejskim Ośrodku Kultury

Zmienia się formuła dawnego Jesiennego Festiwalu Teatralnego. Miejski Ośrodek Kultury, który ma nowe kierownictwo, ogłosił, że teraz impreza zyska nową nazwę - Sądecka Jesień Teatralna i nie będzie się ograniczać wyłącznie do spektakli teatralnych. Czego zatem może się spodziewać publiczność?

- Organizatorzy uznali, że stosowaną od lat formułę grania wyłącznie spektakli teatralnych Jesiennego Festiwalu Teatralnego można jeszcze bardziej uatrakcyjnić, dlatego po raz pierwszy w tym roku, w ramach Sądeckiej Jesieni Teatralnej, postanowiono ją wzbogacić o kilkanaście koncertów muzycznych – mówi Benedykt Polański, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.

czytaj też Szastali pieniędzmi na catering i wynagrodzenia? Sądecki MOK pod lupą ratusza

Ponieważ transformacji i poszerzeniu uległy prezentowane formy sceniczne podjęliśmy jednogłośnie decyzję o zmianie nazwy wydarzenia na Sądecką Jesień Kulturalną, znacznie bardziej adekwatną do rozmachu i skali przedsięwzięcia niż było to w poprzednich latach – wyjaśnia  Polański.

Czego zatem może się spodziewać publiczność?

Jak donosi placówka, tegoroczna Sądecka Jesień Kulturalna to ponad trzy tygodnie nieustannej uczty dla miłośników sceny i estrady. W ciągu 22 dni trwania imprezy, od 4 do 25 października, w jej repertuarze przewidziano ponad 30 spektakli teatralnych granych przez znanych i lubianych aktorów, oraz 14 koncertów muzycznych w wykonaniu sław polskiej estrady.

Czytaj też Szastali pieniędzmi na catering i wynagrodzenia? Sądecki MOK pod lupą ratusza

Co więcej, organizatorzy postanowili zadbać również o to, aby odpowiednia ilość biletów na planowane spektakle i koncerty była dostępna dla znacznie większej niż dotychczas liczby zainteresowanych. Biorąc pod uwagę różnorodność i atrakcyjność oferty możemy zapewnić, że weźmie w nich udział kilkanaście tysięcy widzów!

Oprócz popularnych i cenionych aktorów do obejrzenia na scenie jak Łukasz Nowicki, Daria Widawska, Olaf Lubaszenko, Katarzyna Maciąg, Kazimierz Mazur, Magdalena Wróbel pojawią się również tuzy polskiej estrady jak Kuba Badach, Sławek Uniatowski, Krzysztof Cugowski, zespół De Mono, Raz, Dwa, Trzy i inni.

- Taki kalejdoskop osób i wydarzeń na pewno przyciągnie do Nowego Sącza tłumy spragnionych pozytywnych wrażeń widzów – wyjaśnią Benedykt Polański. - Naszą ambicją jest aby Sądecka Jesień Kulturalna w krótkim czasie stała się ważnym punktem w kalendarzu imprez o zasięgu ogólnopolskim, jak np. Festiwal Jana Kiepury w Krynicy,  które wypracowały własny niepowtarzalny klimat i styl przyciągający rokrocznie wierną i stale rosnącą rzeszę fanów i sympatyków.

[email protected] fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe