Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 czerwca. Imieniny: Bazylego, Elizy, Justyny
07/02/2020 - 05:10

Ferie z kulturą w Kamionce Wielkiej

Gminny Ośrodek Kultury w Kamionce Wielkiej, również w okresie ferii, nie zapomniał o najmłodszych i młodzieży, organizując dla dzieci różnorodne zajęcia.

45 dziewczynek i chłopców, mieszkających na terenie Gminy Kamionka Wielka, a dokładniej w Kamionce Wielkiej, Kamionce Małej oraz Królowej Polskiej, podczas dni wolnych od lekcji, miało możliwość skorzystać, z oferty przygotowanej dla nich przez Gminny Ośrodek Kultury (GOK).

- W trzech spotkaniach, różniących się od siebie charakterem, udział wzięło grono dzieci w wieku, począwszy od klasy zerowej szkoły podstawowej, aż po siódmą klasę - relacjonuje pracownik GOK-u, Grażyna Michalik. I od razu dodaje, że poziom trudności zajęć został dostosowany do ich zdolności manualnych.

Pani Michalik, do czego skromnie nie chciała się od razu przyznać, zarówno podczas warsztatów koronkarskich oraz bibułkarstwa, odbywających się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kamionce Wielkiej, pełniła rolę instruktora.

- Po prostu sama lubię takie robótki ręczne. Jeśli jeszcze mogę swoje umiejętności wykorzystać w pracy oraz nauczyć czegoś innego młode pokolenie, z chęcią to czynię - potwierdza w rozmowie z nami. Ponadto uczestnicy zajęć, wirtualnie próbowali ocalić babcię, udając się na wycieczkę do kina na film pt. "Chłopiec i Wilk".

W taki to oto sposób kilka dni dzieci zapełniły czasem wspólnie spędzonym oraz nauką nowych, pozaszkolnych umiejętności. Efekty ich pracy można podziwiać na załączonej galerii zdjęć.

(Karol Trojan) fot.: Archiwum GOK Kamionka Wielka

Ferie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kamionce Wielkiej
Dzieci i młodzież z Kamionki Wielkiej, Kamionki Małej oraz Królowej Polskiej, w czasie ferii, poznawała tajniki bibułkarstwa i hafciarstwa.
Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”