Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 października. Imieniny: Iwony, Noemi, Szymona
13/10/2021 - 10:10

Emocjonalnie i intuicyjnie. „Pięć sylab” Krzysztofa Trusza w Małej Galerii

- Emocjonalnie i intuicyjnie opisuję otaczający mnie świat – mówi Krzysztof Trusz, którego wystawę będzie można oglądać przez najbliższe dwa tygodnie w Małej Galerii.

Kliknij TUTAJ i znajdź inne wydarzenia kulturalne w Nowym Sączu i okolicach. 

Nowosądecka Mała Galeria zapowiada kolejne wydarzenie w ramach Małego Festiwalu Forum Artystycznych. Już 14 października (czwartek) o godzinie 18:30 rozpocznie się wernisaż wystawy Krzysztofa Trusza pt. „Pięć sylab”.

Profesor Krzysztof Trusz to grafik, rysownik, malarz i podróżnik pochodzący z Wrocławia. W 1984 roku ukończył studia na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i już trzy lata później rozpoczął tam pracę. Projektuje książki, znaki graficzne i gazety. Przez wiele lat był dyrektorem artystycznym Gazety Wyborczej.

Jego prace oglądali mieszkańcy różnych zakątków świata (m.in. Japonii, Anglii, Szwecji, Australii, Argentyny). Za swoją działalność projektową i rysunkową otrzymał wiele nagród. W swoich praca Krzysztof Trusz poetycko opowiada o otaczającym go świecie.

To również może Cię zainteresować: Wrześniowy ranking czytelniczy. Top 10 najchętniej wypożyczanych książek

Wystawa „Pięć sylab” będzie emocjonalna i intuicyjna. – I tak, emocjonalnie i intuicyjnie opisuję otaczający mnie świat. Często stosuję uproszczoną formę gestu, ideogramu czy znaku. Konfrontuję własne wyobrażenie z tym co widzę na co dzień – opisuje Krzysztof Trusz.

- Opisuję świat własnym językiem, często zatrzymując się zdumiony, jak trudno jest go zrozumieć i ująć w skrótowy zapis graficzny. Taki zapis jest nacechowany autentycznością, ponieważ nie można go poprawić. Można tylko zacząć wszystko od nowa, od wyciagnięcia czystej, nie zarysowanej karty i spojrzeć… - dodaje rysownik.

Ekspozycję Krzysztofa Trusza będzie można oglądać od wtorku do soboty w godzinach 10:00 – 18:00. Prace grafika zobaczymy w Małej Galerii pomiędzy 14, a 28 października. (oprac. s.siwulska@sadeczanin.info, źródło: MOK)Dziękujemy za przesłanie błędu