Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 kwietnia. Imieniny: Mai, Marcelego, Wadima
05/12/2019 - 10:55

Elitarne Liceum im. Jana III Sobieskiego w Nowym Sączu ma sztandar

29 listopada 2019r. zapisze się w historii Elitarnego Liceum im. Jana III Sobieskiego w Nowym Sączu, jako jeden z najważniejszych. To właśnie w tym dniu odbyło się uroczyste nadanie szkole sztandaru.

Sztandar ELO w Nowym Sączu
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in.: p. Iwona Mularczyk - przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza,  przedstawiciel Kuratorium Oświaty, przedstawiciele policji i Państwowej Straży Pożarnej, władze WSB – NLU, dyrektorzy szkół, rodzice. Pierwsza część tej niezwykle ważnej i podniosłej uroczystości rozpoczęła się o godz. 10.

 Prezes Fundacji Bezpiecznie do Celu, pan Jarosław Mleczko, w towarzystwie przedstawiciela rodziców przekazał sztandar dla Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego na ręce dyrektora szkoły pana Mariusza Tokarczyka, który po słowach :” Drodzy uczniowie, przekazuję sztandar w Wasze ręce, niech prowadzi Was ku lepszej przyszłości. Strzeżcie jego honoru”  wręczył sztandar uczniom.

Następnie odbyła się prezentacja sztandaru. Z ust prowadzącej uroczystość uczennicy padły ważne słowa:” Sztandar dla społeczności szkolnej jest symbolem Polski, Narodu, symbolem małej Ojczyzny, jaką jest szkoła i jej najbliższe otoczenie .Pamiętając o jego wymowie, należy okazywać mu cześć i godnie mu służyć”. Po dokonaniu prezentacji ,uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na otrzymany sztandar.

Podczas uroczystości odbyło się także uroczyste nadanie stopni uczniom klas mundurowych uświetnione widowiskową, efektowną musztrą oraz  wręczenie nagród dyrektora  i podziękowanie nauczycielom za wzorową pracę.

Przekazanie sztandaru ELO w Nowym Sączu

Młodzież klas pierwszych z właściwą sobie fantazją i humorem przedstawiła krótką scenkę, ukazującą postać patrona jako wybitnego przywódcy, ale przede wszystkim jako kochającego męża. Uroczystość uświetnił także Szkolny Zespół Muzyczny.  Najbardziej wymownym opisem atmosfery panującej   w naszej szkole w tym świątecznym dniu, niech staną się słowa Dobrego Ducha Szkoły, który  powiedział:

”Pamięć króla ciągle trwa. To tradycji naszej skarb
A najmłodsza w mieście szkoła jego imieniem się woła
Dziś Liceum Sobieskiego, to jest szkoła rozśpiewana,
pełna życia i do tego wzór swój bierze z króla Jana .”

(uczniowie ELO) Fot. ELODziękujemy za przesłanie błędu