Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
06/10/2016 - 08:55

Ekonom kwestował dla Dorotki z Nawojowej

Przez trzy dni, w ubiegłym tygodniu w sądeckim Ekonomie kwestowano dla chorej na nowotwór, dwuletniej Dorotki Wróbel z Nawojowej.

Uczennice ze Szkolnego Koła Wolontariatu, wyposażone w specjalną, zaplombowaną skarbonę otrzymaną od Stowarzyszenia Sursum Corda, dwukrotnie odwiedziły każdą klasę w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Władysława Grabskiego z prośbą o datek wspierający chora dziewczynkę. Dorotka potrzebuje leku kosztującego 80 tys. złotych a rodziców nie stać na pokrycie tych kosztów.

Odzew społeczności szkolnej przeszedł najśmielsze oczekiwania – uczniowie i nauczyciele błyskawicznie wypełnili pieniędzmi sporych rozmiarów skarbonę kwestarską, którą w ubiegły piątek przekazano Stowarzyszeniu Sursum Corda.

Ponieważ naszą akcję nagłośniliśmy także w Internecie, w przedsięwzięcie włączyli się również absolwenci, którzy w celu złożenia datku specjalnie odwiedzili swoją byłą szkołę.

Dokładnej, zebranej kwoty nie znamy, gdyż oplombowana, nieotwierana puszka przekazana została bezpośrednio Stowarzyszeniu, ale z naszych szacunków wynika, iż mogło się w niej znaleźć ponad 1000 złotych.

Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, trzymamy kciuki za Dorotkę i z całego serca życzymy jej powrotu do zdrowia.

ZSE w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu