Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
07/02/2020 - 16:30

Dziś casting! "Mystkowianie" zapraszają w swoje szeregi

Zespół Regionalny "Mystkowianie" z Mystkowa w gminie Kamionka Wielka, przeprowadzi dziś nabór nowych członków do zespołu.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych,pragnących rozpocząć przygodę życia z muzyką i tańcem ludowym, na dodatkowe spotkanie organizacyjne, podczas którego możesz zostać nowym członkiem zespołu. Nie ważne ile masz lat, czy mieszkasz w naszej gminie i jakie są Twoje zainteresowania, przyjdź i spróbuj - zachęca Kamil Wiatr, kierownik organizacyjny Mystkowian.

- Tańcząc i śpiewając z nami będziesz mieć możliwość wystąpić i zwiedzić Słowację, Niemcy, Portugalię, jak również wiele miejsc w naszym kraju. Poznasz także ciekawych ludzi, dla których folklor to styl życia. Wspólnie z nami zakochasz się w lachowskiej kulturze - dodaje Patryk Rutkowski, kierownik artystyczny zespołu. Zapytaliśmy go o powody ogłoszenia naboru.

- Pierwszym, oficjalnym naborem, który będzie miał swój finał dzisiaj wieczorem, chcemy poszerzyć skład naszego zespołu. Na co dzień ćwiczymy w trzech grupach wiekowych: młodzieżowej, dorosłej i  starostów. Stąd też na spotkaniu, jak wspomniał Kamil, mile widziani są kandydaci i kandydatki w każdym wieku. Jednak szczególnie zależy nam na pojawieniu się nowych chłopaków mających trzydzieści i więcej lat.

- Muszę przyznać, iż nawet gdy ktoś jedzie na studia, np. do Krakowa, to zwykle nie angażuje się działalność studenckich zespołów regionalnych, folklorystycznych, lecz, pomimo dzielącej nas odległości, przyjeżdża do nas na próby - z zadowoleniem mówi Patryk Rutkowski. I dodaje: - ja sam przecież mieszkam w Wieliczce, więc takie dojazdy są dla mnie "chlebem powszednim".

Zapraszam osoby, pragnące wstąpić do naszego zespołu, dzisiaj (piątek 07 lutego br.) na godz. 19.30, do budynku szkoły podstawowej w Mystkowie - dodaje kierownik Rutkowski.

(Karol Trojan) fot.: Archiwum Zespołu Regionalnego "Mystkowianie"

Nabór do Zespołu Regionalnego "Mystkowianie"
Interesujesz się rodzimym folklorem? Jeśli tak, to przyjdź, dzisiaj (piątek 07 lutego br.) na godz. 19:30 do szkoły podstawowej w Mystkowie i zostań nowym członkiem Zespołu Regionalnego "Mystkowianie".


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)