Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 sierpnia. Imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny
24/10/2016 - 05:35

Dzieci w „15”wiedzą o bezpieczeństwie wszystko

W ramach VII edycji konkursu Odblaskowa Szkoła w Szkole Podstawowej nr 15 w Nowym Sączu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Wydziału Ruchu Drogowego z Miejskiej Komendy Policji w Nowym Sączu.

Szkołę odwiedził st. sierż. Artur Słaby oraz sierż. Krzysztof Leśniara. W ramach spotkania uczniowie klasy 2 a oraz 2 c, przedstawili program artystyczny utrwalający pozytywne zachowania dzieci w ruchu drogowym oraz zastosowanie i znaczenie odblasków w życiu codziennym. Panowie policjanci wręczyli dzieciom nagrody zdobyte w przeprowadzonym wcześniej konkursie plastycznym „Jestem widoczny-jestem bezpieczny”. Wraz z nauczycielkami przeprowadzili konkursy sprawdzające wiedzę uczniów z klas 0 - 3 z zakresu znajomości przepisów drogowych oraz umiejętności bezpiecznego poruszania się i zachowania na drogach.

Podsumowana została akcja praktycznego zachowania się uczniów w trudnych miejscach - przejściach dla pieszych znajdujących się w pobliżu szkoły. Podkreślono znaczenie odblasków i wykorzystania przez dzieci kamizelek odblaskowych. Uczniowie klasy pierwszej otrzymali znaczki odblaskowe.

Akcję Odblaskowa Szkoła przeprowadziły nauczycielki: Dorota Oleksy, Anna Zalewska, Bogumiła Pawlikowska.

SP  nr 15 w Nowym Sączu

Dzieci w „15”wiedzą o bezpieczeństwie wszystko
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"