Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
13/10/2016 - 10:00

Dwunastu tarnowskich księży pracuje na Ukrainie

Odwiedza ich właśnie ordynariusz diecezji tarnowskiej ks. bp Andrzej Jeż.

- Chcemy docenić Polaków, którzy utrzymali dar wiary. Nawet dla kilku osób warto tam posłać kapłana, który odprawi Mszę św. To nasze zobowiązanie wewnętrzne, aby docenić tych ludzi za ich olbrzymi dar wiary - mówi biskup Jeż.

Zdaniem ordynariusza diecezji tarnowskiej, jeżeli Kościół na Ukrainie ma przetrwać i ma się rozwijać, trzeba także prowadzić duszpasterstwo w tamtejszym języku.

Biskup diecezjalny odwiedził już m.in. Obertyn i Tarnopol. Dzisiaj (13 października) w planach jest wyjazd do Bojan i Sadogóry, gdzie odbędzie się czuwanie fatimskie.

W piątek, 14 października, biskup Jeż spotka się z metropolitą lwowskim arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim i będzie przewodniczył wieczornej Mszy świętej w archikatedrze lwowskiej. W sobotę 15 października dokona dedykacji kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Morszynie. Jego budowa trwała kilka lat i była możliwa m.in. dzięki pomocy diecezji tarnowskiej.

- Podziwiam naszych księży i wszystkich diecezjan, którzy wspierają Kościół na Ukrainie. Powstało tam dużo kościołów i kaplic, dzięki wsparciu diecezji tarnowskiej - dodaje biskup Andrzej Jeż.

W ostatnim dniu wizyty, w niedzielę, 16 października, biskup Jeż udzieli sakramentu bierzmowania w Miżyńcu.

Zobacz także: Październikowy Sądeczanin: Ukraińcy w Nowym Sączu

(KB)

Źródło: www.diecezja.tarnow.pl

Fot. BK – zdjęcie ilustracyjneDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)