Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
13/04/2019 - 22:55

Dwie Drogi Krzyżowe w Muszynie, w tym jedna ekstremalna

Nocą, z Muszyny do Krynicy-Zdroju, 36 kilometrów w samotności wędrowali pątnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Poprzedziła ją msza święta odprawiona w parafii pw. bł. T. Ledóchowskiej. Druga Droga Krzyżowa przeszła od kościoła pw. św. Józefa, ulicami miasta.

Ekstremalną Drogę Krzyżową rozpoczęła msza święta odprawiona w kościele pw. bł. Teresy Ledóchowskiej w Muszynie-Folwark.

Następnie pątnicy, w kilkuosobowych grupach, którym patronował św. Krzysztof wyruszyli w drogę.  Nocą, w trudnych warunkach atmosferycznych i terenowych, w ciszy,  zmierzyli się z własnymi słabościami doświadczając  wyjątkowego spotkania z Bogiem. Mieli czas na refleksję, medytowanie i zmaganie się z własnymi słabościami. 

Trasa EDK wiodła z dala od zabudowań, polami i lasami, szczytami górskimi przez: Wojkową, Muszynkę, Tylicz, Górę Parkową,  z Leśnym Sanktuarium Matki Bożej Królowej Krynickich Zdrojów. Zakończyła się w kościele Wniebowzięcia NMP w Krynicy- Zdroju.  Pomysłodawcami  EDK byli Tomasz Małek i Albert Cisowski.

Inna, druga Droga Krzyżowa w Muszynie  przeszła od kościoła pw. św. Józefa,  ulicami miasta: Kościelną, Rolanda, Rynek.

(MK) fot. FB/Muszyna w Necie: M. Zwierz, A. Królikowski
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu