Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
14/01/2019 - 16:35

Duszki wygrały XX Nowosądecki Przegląd Przedstawień Bożonarodzeniowych

Teatr Duszki z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. ks. Franciszka Blachnickiego w Nowym Sączu wygrał XX Nowosądecki Przegląd Przedstawień Bożonarodzeniowych w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu.

Osiem przedstawień oceniała komisja w składzie: Joanna Hołda, etnolog - pracownik Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, Józef Bartusiak, instruktor ds. muzyki w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu i Janusz Michalik, kierownik artystyczny MOK w Nowym Sączu, reżyser i aktor Teatru Robotniczego w Nowym Sączu.

I Nagrodą otrzymał Teatr Duszki z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. ks. Franciszka Blachnickiego w Nowym Sączu, za spektakl pt. "Sprawa Heroda a obyczaje polskie". Dwie równorzędne II Nagrody - "Małe Janczowioki" ze Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Janczowej za przedstawienie pt. "Turoń i Przebierańcy" oraz Teatr Małe Duszki z Katolickiej Szkoły Podstawowej im. ks. Franciszka Blachnickiego w Nowym Sączu, za spektakl pt. "By to co ważne mogło ważnym się stać".


Wszystkie zespoły uczestniczące w Przeglądzie otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodycze, a laureaci - nagrody ufundowane przez Organizatora Przeglądu - Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu. (Joanna Roman)Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe