Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
04/10/2021 - 15:00

Dr Sławomir Wróblewski o jesiennym wydaniu kwartalnika "Sądeczanin HISTORIA"

Najnowsze wydanie kwartalnika ”Sądeczanin HISTORIA” jest już dostępne. Jakiemu zagadnieniu został poświęcony jesienny numer? Przeczytajcie, co o kwartalniku ma do powiedzenia jego redaktor naczelny, historyk, dr Sławomir Wróblewski.

- W najnowszym numerze naszego historycznego kwartalnika kierujemy swoją uwagę w stronę ludzi interesu - przedsiębiorców, biznesmenów, ludzi napędzających gospodarkę. Spoglądamy na nich oczywiście przez pryzmat historyczny. Nasi autorzy prezentują sylwetki znanych z minionych dziejów sądeckich krezusów – tych związanych z samym Nowym Sączem jak i z innymi miejscowościami regionu – mówi Sławomir Wróblewski, ceniony historyk, nauczyciel, publicysta i redaktor jesiennego wydania kwartalnika ”Sądeczanin HISTORIA”.

- Oprócz tekstów o charakterze biograficznym, w których nie braknie rozmaitych ciekawych i barwnych wątków, odnajdziemy w najnowszym kwartalniku artykuły przedstawiające w szerszym ujęciu pewne grupy społeczne z grona dawnych mieszczan Nowego Sącza i nie tylko.

Jest też tekst poświęcony nieco zapomnianemu, a jakże cennemu dziedzictwu naszego miasta – stolicy regionu – jaki stanowi dawna nowosądecka architektura industrialna. Przeczytamy również o działalności fundatorskiej sądeckich przedsiębiorców; swoją drogą pojawi się pytanie – czy możemy w ogóle mówić o takowej, a jeśli tak, to w jakim zakresie.

KUP MIESIĘCZNIK, KUP KWARTALNIK - NAJWYGODNIEJ PRZEZ INTERNET!

W gronie autorów jak zwykle najlepsi specjaliści, w większości znani już naszym czytelnikom. Swoje artykuły w najnowszym numerze publikują: Agnieszka Filipek, Artur Franczak, dr Anna Janota-Strama, Witold Kaliński, Kamil Kmak, dr Tomasz Jacek Lis, Maria Marcinowska, Edyta Ross-Pazdyk, Michał Wójcik oraz – naturalnie – członkowie naszego redakcyjnego grona, a więc Jakub Marcin Bulzak, dr Łukasz Połomski, Sylwester Rękas i dr Sławomir Wróblewski.

Kwartalnik można kupić w Nowym Sączu w Księgarni Alfabet przy ul. Jagiellońskiej 5, Antykwariacie "Bestseller" przy ul. Sobieskiego 1, Kiosku wielobranżowym przy ul. Jagiellońskiej 23, kiosku przy ul. Kościuszki 20, Salonie Prasowym przy ul. Krakowskiej 31, punkcie sprzedaży prasy przy ul. Lwowskiej 66A oraz w Kawiarni Galicyjskiej w Miasteczku Galicyjskim. Kwartalnik jest również dostępny w Sklepie u Pasonia w Łącku, kioskach Ruchu, księgarniach i innych punktach sprzedaży na terenie Nowego Sącza i Sądecczyzny.

Zachęcamy do lektury! (k.kos@sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu