Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
27/04/2022 - 16:00

Dr Anna Wilk opowie o akcji "Wisła" i jej konsekwencjach na Sądecczyźnie

Muzeum Nikifora w Krynicy zaprasza (5 maja) na spotkanie z dr Anną Wilk z Muszyny, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Nominowana do nagrody im. ks. prof. Bolesława Kumora w 2020 roku autorka, opowie o przebiegu akcji „Wisła” na Sądecczyźnie w 1947 r. i jej konsekwencjach.

Muzeum Nikifora w Krynicy zaprasza na spotkanie autorskie z dr Anną Wilk z Muszyny, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, która opowie o przebiegu akcji „Wisła” na Sądecczyźnie w 1947 r. i jej konsekwencjach.

Dr Anna Wilk zgłoszona była do konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora w VII edycji tego wydarzenia, w kategorii „Sądecki Autor” w 2020 roku. Przyczynkiem do tej nominacji były jej kolejne publikacji na temat historii społeczności łemkowskiej m.in. na terenach dzisiejszej Sądecczyzny.

Spotkanie odbędzie się w Muzeum Nikifora w Krynicy-Zdroju, we czwartek, 5 maja o godz. 17. Prowadzenie: Zbigniew Wolanin. Patronat medialny portal "Sądeczanin". 

Wcześniej, 29 kwietnia (piątek) Muzeum Nikifora zaprasza na kuratorskie oprowadzanie po ekspozycji przez etnografa Zbigniewa Wolanina, które zostanie połączone z przypomnieniem doświadczeń łemkowskiego artysty, związanych z akcją „Wisła”.

Z powodu ograniczenia do 25 osób w grupie zwiedzającej, chętni proszeni są o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa w Muzeum Nikifora, osobiście lub telefonicznie pod numerem: 18 471 53 03. Zwiedzanie jest w cenie biletu wstępu do muzeum. (MK) fot. plakat Muzeum NikiforaDziękujemy za przesłanie błędu