Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
08/12/2017 - 09:40

Dobra książka. Sądeczanin poleca. Przeczytaj, może to książka dla Ciebie...(6)

„15 listopada 1972 roku papież Paweł VI powiedział: „Zło nie jest jedynie brakiem. Jest działaniem żywej istoty duchowej, przewrotnej i demoralizującej. Przerażająca, tajemnicza i straszna to rzeczywistość. Oddalają się od Biblii od Kościoła wszyscy, którzy nie chcą uznać jego istnienia lub którzy je tłumaczą jako pseudorzeczywistość, wytwór umysłu dla personifikowania nieznanych przyczyn naszych cierpień."

„Pierwszą zasadą jego strategii działania jest ukrywanie się. Zły duch robi wszystko, żeby się nie ujawnić, żeby egzorcysta nie poznał, że on mieszka w danej osobie. Kiedy w końcu zostaje zdemaskowany, kolejnym jego krokiem jest agresja. Wielka agresja. Chce pobić, zagryźć egzorcystę i towarzyszące mu osoby. (...) Później, kiedy kłamstwo i zwodzenie nie popłaci, egzorcysta rozpozna je, nie ugnie się, Bóg tak poprowadzi, że to zostanie zdemaskowane, zły duch wtedy proponuje współpracę. (...)Jeśli propozycja współpracy nie wypali, to następuje prośba o litość."

„Znaki szczególne złego ducha to pycha, wulgaryzm, kłamstwo, perfidia działania, tłumaczenie siebie, a biczem na niego są pokora, wiara, Matka Najświętsza i cała Tradycja Kościoła..."

„Maryja miała swoje zwiastowanie, czyli objawienie się Boga w jej życiu. Co się stało po tym objawieniu? Począł się w Niej Chrystus. Każdy z nas w swoim zyciu ma takie zwiastowanie."

„Potrzeba jeszcze jednego - potrzeba, żebyśmy te nasze zwiastowania uratowali we wspólnocie Kościoła. Trzeba skierować się do wspólnoty, czyli do parafii. (...) W Kościele mamy też cały wachlarz wspólnot, które odpowidają konkretnym duchowościom, stylom przeżywania wiary i mogą się stać dla nas droga do Pana Boga i do świętości. A tym najprostszym powrotem do wspólnoty jest uczestnictwo w niedzielnej eucharystii."

Cytaty pochodzą z książki ks. Michała Olszewskiego pt. „Przyjmij Jego wezwanie. Zaproszenie do życia z Jezusem” wyd. eSPe.

Opr. JordanDziękujemy za przesłanie błędu