Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
08/12/2017 - 09:35

Dobra książka. Sądeczanin poleca. Przeczytaj, może to książka dla Ciebie...(5)

„Gdy Jezus ujrzał go leżącego i poznał, że czeka już długi czas, rzekł do niego: „Czy chcesz stać się zdrowym?"

Odpowiedział mu chory: „Panie, nie mam człowieka, aby mnie wprowadził do sadzawki, gdy nastąpi poruszenie wody. W czasie, kiedy ja dochodzę, inni wstępują przede mną." Trzydzieści osiem lat czekania na uzdrowienie. Trzydzieści osiem lat czekania na cud. A Jezus załatwił to w sześćdziesiąt sekund."

„Sadzawka, przy której to się wydarzyło, była siedliskiem obcych bogów. Przychodzili tam chorzy, niewidomi, chromi i czekali na magię poruszenia się wody. Kto pierwszy zdąży, jak poruszy się woda, ten zostanie uzdrowiony. Cudowna woda, niemająca nic wspólnego z Panem Bogiem. Jak się poruszy, a ja będę pierwszy, to zostanę uzdrowiony. Wielu ludzi czekało na okazję. A Jezus przychodzi nad tę sadzawkę, widzi człowieka, który jest chory, patrzy na niego i pyta: „Czy chcesz wyzdrowieć? " Ten człowiek patrzy w wodę. Czeka, aż ona się poruszy. Jezus zaś staje z boku i pyta: „Czy chcesz wyzdrowieć?”. Wiecie, co się stało? Ów chory człowiek oderwał wzrok od tej wody i popatrzył na Jezusa."

"Jeśli nosisz jakiś pierścień, amulet, znak szatana, to czy ty w to wierzysz czy masz świadomość czy nie, to nic nie zmienia. Rzeczywistość duchowa istnieje obiektywnie. Bez względu na to, czy w to wierzysz, czy nie- ona na ciebie wpływa. Jasiek Kowalski nie wierzy, że jest słońce. Dla niego słońce nie istnieje, ale to nie znaczy, że słońca nie ma i że nie działa na Jaśka Kowalskiego. Tak samo jest z rzeczywistością zła. Ona istnieje obiektywnie."

"Jeżeli jesteś człowiekiem nieochrzczonym, nie wierzysz w żadnego boga i jesteś uwikłany w okultyzm, nawet nieświadomie, albo ktoś rzuca na ciebie klątwę, rzuca na ciebie czar, to jesteś w niebezpieczeństwie - szatan ma do ciebie dostęp w stu procentach. Jeżeli wierzysz, że jakiś bóg istnieje, twoje serce jest w jakiejś formie otwarte na Boga, to - mówi Salvucci- wtedy jest 80% dla złego, 20% dla Boga, bo na tyle otwierasz serce. Jeżeli jesteś ochrzczony - jest 50/50, masz imię Jezusa na sercu i jest pół na pół. Jeżeli jesteś ochrzczony i praktykujesz, ale nie jesteś w stanie łaski uświęcającej, to jest 70 % dla Boga, 30 % dla Złego. Jeżeli jesteś w stanie łaski uświęcającej, to choćby nie wiem kto rzucił na ciebie klątwę, nic ci nie grozi.

Cytaty pochodzą z książki ks. Michała Olszewskiego pt. „Przyjmij Jego wezwanie. Zaproszenie do życia z Jezusem” wyd. eSPe.

Opr. JordanDziękujemy za przesłanie błędu