Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
04/01/2019 - 11:50

Dobra książka. Sądeczanin poleca. Jacek Walkiewicz, „Pełna MOC życia” (3)

Czasami latami czekamy na ten impuls, którym jest inspiracja płynąca od innych ludzi lub będąca wynikiem życiowych zmian, jakie zmusiły nas do innego spojrzenia na swoje życie.

Pełna MOC marzeń

(…). Marzenia warto pielęgnować. Bo czymże jest startujący samolot, jak nie unoszącym się z wdziękiem marzeniem ludzkości? Marzeniem wizualizowanym przez Leonarda da Vinci w postaci jego szkiców samolotu. Samolot to marzenie o oderwaniu się człowieka od ziemi, czyli od tego, co przyziemne, codzienne, banalne. Bo stojąc i patrząc na startujący samolot, trudno oprzeć się wrażeniu, że to chyba niemożliwe, aby taka żelazna skrzynia mogła latać. A jednak. Jakie marzenia trzymasz jeszcze w hangarze? Jakie już możesz wyprowadzić na pas startowy i przygotować do lotu? To ważne pytanie, więc odpowiedz sobie na nie szczerze. (…).

Warto czasami dla jednej chwili ponosić trudy przygotowań. Wielokrotnie długich, a w przypadku niektórych marzeń nawet wielomiesięcznych czy wieloletnich. Czy marzenia mogą być zuchwałe i dzikie? Tak, i takie szczególnie warto mieć. Bo ich zrealizowanie potwierdza fakt, o którym wszyscy już słyszeli, że człowiek jest nieprzewidywalny i zrealizuje nawet najbardziej karkołomny pomysł.
Jest taka opowieść, jak to mnisi zastanawiali się, gdzie ukryć moc, którą ma człowiek, aby jej nie wykorzystał przeciwko sobie. Pomysły, aby ukryć ją w odległych górach, na dnie oceanu i w kosmosie, odrzucono jako nieskuteczne, gdyż wszędzie tam człowiek dotrze. Dopiero jeden z mnichów zasugerował, aby tę moc ukryć w samym człowieku, gdyż nie przyjdzie mu nawet do głowy, aby tam jej szukać. (…).

Czasami latami czekamy na ten impuls, którym jest inspiracja płynąca od innych ludzi lub będąca wynikiem życiowych zmian, jakie zmusiły nas do innego spojrzenia na swoje życie. Czasami źródłem naszej przemiany nie jest przemiana, tylko desperacja. Mamy już dosyć życia, które prowadzimy. Zawsze fascynowały mnie opowieści o ludziach, którzy tak z dnia na dzień rzucili swoje dotychczasowe życie i zaczęli nowe. (…)

Warto czasami poczytać opowieści tych, którzy na swoim przykładzie pokazują swoją drogę do marzeń. Bo nasze marzenia wchodzą w interakcje z marzeniami innych ludzi. Bo nie żyjemy na bezludnej wyspie i każdej akcji towarzyszy reakcja, a energia płynąca z serca, towarzysząca robieniu rzeczy wielkich, oddziałuje na wszystkich, którzy bezpośrednio lub pośrednio z tymi działaniami są związani. Głęboko w to wierzę. Dlatego na wszystkie smutki i zwątpienia polecam kontakt z ludźmi pozytywnymi, żyjącymi z pasją. Przecież to najprostsza droga do własnych pasji. Zarazić się od innych. I jest to ten rodzaj wirusa, który im szybciej się rozprzestrzenia i im bardziej przybiera rozmiar pandemii, tym lepiej dla ludzkości. Warto być nosicielem wirusa pasji życia i warto znaleźć się w polu działania takich wirusów roznoszonych przez innych.

Cytaty z książki Jacka Walkiewicza „Pełna MOC życia”, wydanie II zmienione, Wydawnictwo Onepress

Wybór fragmentów: BPDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)