Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 4 czerwca. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
01/09/2017 - 10:05

Dobra książka na wakacje (5). Sądeczanin poleca "Potęga Bożego szeptu. Jak usłyszeć cichy głos Boga w swoim życiu"

Bill Hybels, autor książki pt. "Potęga Bożego szeptu. Jak usłyszeć cichy głos Boga w swoim życiu" potwierdza, że sukces człowieka i pełna satysfakcja z życia możliwa jest wyłącznie dzięki Bogu. Jeśli człowiek otworzy się na Niego, usłyszy boskie szepty, z pokorą je zaakceptuje i podąży ich ścieżką – osiągnie pełnię życia i człowieczeństwa. Autor książki jest przekonany, że to właśnie dzięki Bożym podszeptom, wskazówkom może w pełni cieszyć się szczęściem rodzinnym, zawodowym… Podążając tropem rozważań autora książki, otwierajmy się na boskie głosy i przewartościowujmy własne życie. Jak? Odpowiedzi szukaj we wspomnianej wyżej książce…

Boże szepty rozjaśniające mroki duszy

- Nie mam pojęcia, jak ciemne noce duszy czekają na mnie w przyszłości i nie wiem, jakie czekają Ciebie. Mogą mieć one związek z kwestiami zdrowotnymi, małżeńskimi, pieniędzmi, relacjami międzyludzkimi, emocjami lub posługą. Mogą być krótkie lub boleśnie długie. Ale jednego możemy być pewni: gdy nadejdzie ciemność, Bóg będzie blisko, będzie nas szukał i wleje w nasze okryte mrokiem dusze słowa rozjaśniające ciemność – tłumaczy na kartach swojej książki Bill Hybels. - Przeżyłem w swoim życiu kilka takich ciemnych nocy. Ty pewnie też.

- Po druzgocącym przeżyciu, jakim było poronienie Lynne, otrzymałem wiadomość, że mój ojciec zmarł niespodziewanie na rozległy zawał serca. Miał tylko pięćdziesiąt dwa lata. Gdy jego serce przestało bić, był w podróży służbowej w Chicago. Proszono mnie, bym pojechał do kostnicy w śródmieściu, aby zidentyfikować ciało. Było to 28 września 1978 roku, a ja mam w pamięci tę podróż autostradą, jakby miała miejsce wczoraj. – Co ja zrobię bez taty? – spytałem Boga na głos. Harold Hybels był moim najzagorzalszym kibicem, najbliższym powiernikiem i największą osobowością, jaką znałem. Zapamiętam go jako niezwykłego człowieka. Wspierał mnie, gdy stawiałem czoło najtrudniejszym wyzwaniom w zakresie przywództwa i  wierzył we mnie jak nikt inny. – Nie wiem, czy bez ojca poradzę sobie z zadaniami, które mi powierzyłeś – powiedziałem Bogu. Nawet z jego opieką i wsparciem ledwie dawałem sobie radę. A teraz, gdy go zabrakło… Nie potrafiłem nawet o tym myśleć. W połowie drogi pomiędzy Barrington i centrum Chicago dobiegł mnie wyraźny podszept miłosiernego Boga. „Będę twoim ojcem” – powiedział. – „Obiecuję, że nigdy nie będziesz sam”. Gdy słowa te przeniknęły moją duszę, poczułem, że z serca spada mi ogromny ciężar.

- Jestem wdzięczny za to, że choć owe ciemne noce były prawdopodobnie najtrudniejszymi chwilami w moim życiu, pozwoliły mi poznać wiele faktów na temat Boga. Niezależnie od tego, jak głęboki kryzys przechodzisz, sprawdź, czy te fakty znajdą zastosowanie i w Twojej sytuacji – zachęca Hybels.

- Fakt numer 1: Bóg jest blisko. Bóg uwielbia spacerować z nami przez długie, ciemne korytarze. Gdy stajemy w obliczu trudnych wyzwań czy poważnych wątpliwości, a czasem nawet przed wzburzonym, szalejącym morzem. Bóg mówi: „Będę blisko, żebyście nie musieli być sami w ciemnościach”. Na rynku pracy, w małżeństwie, w małych społecznościach, w samochodzie – nasz wszechobecny Bóg jest z nami, dodając nam odwagi i napełniając nas spokojem. Jego obecność jest ważna, gdy wszystko układa się dobrze i niezbędna, gdy nadchodzi trudny czas.

- Fakt numer 2: Bóg szuka. Bóg jest blisko, a Jego obecność nie jest bierna. Pan nas szuka, aby dodać nam sił do działania, do kroczenia naprzód, do życia. To boskie przypomnienie podniosło mnie na duchu. Bóg ma dla nas dobre plany. I głęboko wierzę, że zupełnie niespeszony szuka nas nawet podczas najciemniejszych nocy duszy. Gdy życie rzuca nas na matę, możemy się szybko podnieść, przypomnieć sobie, że Bóg jest źródłem naszej siły i poświęcić się budowie Królestwa Niebieskiego.

- Fakt numer 3: Bóg mówi. Bóg nie tylko jest blisko swoich dzieci i w trudnych momentach aktywnie ich szuka, ale też mówi do nich słowami pocieszenia, zrozumienia i pokoju. […]. Oczywiście przeżyłem już kilka momentów posuchy, kiedy to chciałem wyraźniej „czuć” Jego obecność. Bywało, że miałem nadzieję na kilka cieplutkich z Niebios lub dramatycznych „spotkań z Panem”, które przypomniałyby mi, że Bóg jest blisko. Zawsze jednak, gdy przeżywałem trudny czas, Bóg w odpowiedniej chwili szeptał mi kilka słów, sprawiając, że nawet po najciemniejszej nocy przychodził świt.

Cytaty pochodzą z książki: Bill Hybels, Potęga Bożego szeptu. Jak usłyszeć cichy głos Boga w swoim życiu, tłumaczenie Lucyna Wierzbowska, Wydawnictwo Esprit SC, Kraków 2011.

Opr. ISDziękujemy za przesłanie błędu