Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
14/08/2016 - 06:55

Dobiegły końca „Wakacje z Muzyką” [zdjęcia]

Już po raz 31. w Nowym Sączu zorganizowano Międzynarodowy Kurs Interpretacji Muzycznej i towarzyszący mu Festiwal „Wakacje z Muzyką”.

W ramach „Wakacji z Muzyką” zorganizowano 22 koncerty muzyki klasycznej, m.in.: w nowosądeckim ratuszu, MCK Sokół, Domu Gotyckim, Małej Galerii, Cerkwi pw. św. Jakuba w Powroźniku i w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Sączu. Wykonawcami byli zarówno muzycy – profesorowie polskich i zagranicznych uczelni muzycznych oraz studenci i uczniowie – uczestnicy Międzynarodowego Kursu Interpretacji Muzycznej, którzy mają okazję przełamywać tremę i pochwalić się swoimi umiejętnościami.

Kurs prowadzony jest corocznie przez grono wybitnych pedagogów-artystów. Uczestnicy doskonalą swoje umiejętności i pracują nad interpretacją przygotowanych utworów. Kurs przeznaczony jest dla uczniów i nauczycieli szkół muzycznych, studentów i absolwentów uczelni muzycznych z Polski i z zagranicy. Uczestnicy doskonalą swoje umiejętności i pracują nad interpretacją przygotowanych utworów.

Organizatorem festiwalu i kursu jest Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu, dyrektorem artystycznym – prof. Barbara Halska, dyrektorem Józef Witold Buszek.

(JB), fot. JB

Festiwal „Wakacje z Muzyką”, fot. Janusz Bobrek


Dziękujemy za przesłanie błędu