Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
27/05/2017 - 17:50

Syn premier Szydło też przyjął święcenia. Diecezja tarnowska ma nowych kapłanów [ZDJĘCIA]

Biskup Andrzej Jeż udzielił dzisiaj (27 maja) święceń kapłańskich dwudziestu pięciu diakonom. Jeden z nich należy do Kongregacji Oratorium Św. Filipa Neri. Pozostali to wychowankowie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Uroczystość odbyła się w tarnowskiej katedrze, która jest sercem naszej diecezji. Dzisiaj święcenia kapłańskie w bielskiej katedrze przyjął także Tymoteusz Szydło, syn premier Beaty Szydło.

Święcenia kapłańskie są zwieńczeniem sześcioletniej formacji alumnów, którą odbywali w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Tradycją już jest, że święcenia odbywają się każdego roku w tarnowskiej katedrze, w obecności biskupów, kapłanów i rodziny wyświęcanych diakonów.  

Po zakończonej uroczystości święceń, młodzi kapłani wraz ze swoimi rodzicami zostali zaproszeni przez Księdza Rektora i przełożonych WSD w Tarnowie, na wspólny obiad w budynku seminaryjnym. Następnie nowo wyświęceni księża, udali się do swoich rodzinnych parafii, w których byli uroczyście witani.

W niedzielę (28.05.) księża neoprezbiterzy odprawią w swoich rodzinnych parafiach pierwszą Mszę św. Jest to tzw. Msza św. prymicyjna.

Zobacz także: Diecezja tarnowska ma nowych diakonów. Dziewięciu z nich pochodzi z Sądecczyzny

Wśród wyświęconych dzisiaj księży, aż dziewięciu pochodzi z ziemi sądeckiej i limanowskiej. Są to ks. Maciej Biedroń z Pasierbca, ks. Maciej Dadał z Długołęki Świerkli, ks. Jakub Kulpa z Męciny, ks. Mateusz Odziomek ze Starej Wsi, ks. Piotr Plata z Obidzy, ks. Sylwester Pustułka z Łącka, ks. Piotr Tajak z Gródka, ks. Łukasz Serafin z Tęgoborzy oraz ks. Grzegorz Ogórek z Nawojowej.

Rafał Gajewski ([email protected]), Fot. WSD w TarnowieDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)