Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
20/05/2018 - 12:00

Diecezja tarnowska ma nowych diakonów. Pięciu z nich pochodzi z Sądecczyzny

Biskup Stanisław Salaterski udzielił w sobotę 19 maja święceń diakonatu dziesięciu alumnom Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Uroczystość odbyła się w parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu.

Święcenia diakonatu są zwieńczeniem pięcioletniej formacji alumnów oraz  czasem bezpośredniego przygotowania do święceń kapłańskich. Tradycją diecezji tarnowskiej jest, że święcenia diakonatu odbywają się w kilku parafiach, z których pochodzą przyszli diakoni. W tym roku bp Andrzej Jeż postanowił, że święcenia te odbędą się w parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu, w której zostało wyświęconych dziesięciu alumnów oraz w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie, w której bp Leszek Leszkiewicz udzielił świeceń diakonatu trzynastu alumnom.


Do święceń przygotowywali się podczas tygodniowych rekolekcji, które prowadził ojciec duchowny ks. Adam Sroka, który towarzyszy klerykom z roku piątego na drodze ich seminaryjnej formacji.


W piątkowy wieczór wobec całej wspólnoty seminaryjnej kandydaci do diakonatu złożyli uroczystą przysięgę przed święceniami. W duchu miłości i służby zobowiązali się tym samym do trwania w nauce Kościoła, posłuszeństwa, celibatu i modlitwy brewiarzowej.

Wśród wyświęconych w sobotę  diakonów, pięciu pochodzi z ziemi sądeckiej. Są to Piotr Turek z Woli Piskulinej, Maciej Klimontowski z Korzennej, Grzegorz Wolak z parafii św. Rocha w Nowym Sączu, Wojciech Węglowski z par. św. Jana Pawła II w Nowym Sączu i Leszek Sekuła z par. Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu.


Nowym diakonom życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej na drodze służby dla Chrystusa i Kościoła.

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. WSD w Tarnowie

Diecezja tarnowska ma nowych diakonów. Pięciu z nich pochodzi z Sądecczyzny
Biskup Stanisław Salaterski udzielił święceń diakonatu dziesięciu alumnom Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Uroczystość odbyła się w parafii Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu.


Dziękujemy za przesłanie błędu