Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
11/04/2021 - 17:40

Debiutancki singiel Sunflowers. Współpracują z muzykiem Dawida Podsiadło

Zespół Sunflowers tworzą młodzi ludzie, którzy oprócz szkoły i studiów mają czas na swoją największą pasję - muzykę. Grają covery, a także własne utwory. Występują przed największymi gwiazdami znanymi w całej Polsce. Fani wróżą im wielki sukces!

Zespół Sunflowers powstał w 2018 roku z inicjatywy Kingi Orzechowskiej. Tworzą go młodzi i utalentowani ludzie, którzy kochają muzykę. W skład zespołu, oprócz Kingi, wchodzą: Mateusz Krok, Jonatan Hojdys, Dominik Siedlarz i Kamil Podobiński. Sunflowers wygrał szóstą edycję Sądeckich Młodych Talentów. Od tej pory grupa jest rozpoznawana na terenie całej Sądecczyzny. Grali przed Mateuszem Ziółko, Roksaną Węgiel i przed zespołem Happysad.

Czy bardzo tęsknią za koncertami? Jak radzą sobie z pandemią? – Za koncertami tęsknimy ogromnie, nic nie zastąpi panującej tam atmosfery i wymiany energii z publicznością. Mamy nadzieję, że już niedługo uda się nam zagrać, tym bardziej, że podczas pandemii nie próżnowaliśmy i stworzyliśmy nowy materiał – mówi Kinga.

Czytaj też: Nadchodzi wielki sukces, czyli kilka słów o Sunflowers! [WIDEO]

W piątek, 16 kwietnia, punktualnie o godzinie 10 będzie miała miejsce premiera debiutanckiego singla zespołu o nazwie ”Serca”. – Singiel powstał w dniu ogłoszenia kwarantanny w ubiegłym roku. Opowiada o pogodzeniu się z tym, że czasem uczucia i oczekiwania dwóch osób zwyczajnie się mijają. Dla mnie osobiście jest to rozliczenie się z pewną relacją i rozpoczęcie nowego rozdziału – dodaje Kinga.

Brak koncertów pchnął zespół do pracy nad autorskim materiałem. – Podczas jednej z prób postanowiliśmy napisać do producenta Piotra Madeja (Patrick the Pan, artysta sceny alternatywnej muzyk Dawida Podsiadło) i zapytać go o współpracę. Szczęśliwie zgodził się i już w listopadzie byliśmy w trakcie nagrywania singla. Nawiązaliśmy też współpracę z wytwórnią Niebieski Label. Jesteśmy dumni, że właśnie pod ich szyldem wydajemy nasz debiutancki singiel. Większość osób, która pracowała przy klipie, to młodzi i zdolni sądeczanie.

Efekt pracy zespołu Sunflowers będzie można zobaczyć w najbliższy piątek na YouTube. Od północy singiel będzie dostępny na wszystkich platformach streamingowych. (k.kos@sadeczanin.info, fot. Sunflowers)

Leśne, latające cuda Sądecczyzny. Ile ich rozponaliście na zdjęciach?
Plus pandemii jest taki – i potwierdził to jakiś czas temu nadleśniczy z Piwnicznej Stanisław Michalik – że w końcu jako społeczeństwo naprawdę zaczęliśmy doceniać lasy. Choć ostatnio bardzo często spędzamy tu czas całymi rodzinami i grupkami przyjaciół, to znacznie mniej śmiecimy. Coraz częściej zamiast bezrefleksyjnie iść szlakiem przystajemy, by rozejrzeć się co tu mieszka i żyje. Dlatego dziś przedstawiamy Wam – dzięki Nadleśnictwu Piwniczna właśnie – kolejną galerię leśnych istot. Skupiamy się na ptakach.


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020

„Mecenas Czytelnictwa”