Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 kwietnia. Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany
17/02/2020 - 16:00

Czy wandal się przyzna? Ma jeszcze 24 godziny

Niespełna 24 godziny na zgłoszenie się ma wandal, który zniszczył mural, będący częścią galerii mgr Morsa przy ul. Wąskiej w Nowym Sączu.

Jak już pisaliśmy w artykule Galeria przy ul. Wąskiej zniszczona! Czy sprawca przyzna się sam?, jeden z murali namalowanych przez sądeckiego artystę mgr Morsa, został w miniony weekend zniszczony.

Mariusz Brodowski, czyli właśnie mgr Mors, postanowił dać szansę sprawcy tego aktu wandalizmu, na zgłoszenie się do niego, celem rozmowy i polubownego załatwienia sprawy. Termin minął dzisiaj rano. Jak jednak dowiedzieliśmy się, został on przedłużony o kolejną dobę.

- Po konsultacjach z przedstawicielami Sadeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, które jest zarządcą kamienicy przy ul. Wąskiej, postanowiliśmy odczekać jeszcze 24 godziny, na zgłoszenie się osoby, która uszkodziła mural – wyjaśnia mgr Mors. I dodaje: - gdy to nie nastąpi, jutro rano oficjalnie zgłaszamy sprawę policji.

Brodowski, na potwierdzenie swoich słów, iż to nie są żarty oraz, że jest w posiadaniu materiału dowodowego, zamieścił na swoim profilu społecznościowym zamieścił stosowny komunikat:

- Z powodów bezpieczeństwa dla pana X na razie nie chcę publikować twarzy oraz całego nagrania, dodaje miniaturkę, aby udowodnić, że to nie fejk. Mamy zapis z 5 kamer, gdzie bardzo ładnie widać całą akcję i sympatyczną twarz autora.

Oczywiście, staż miejska również dysponuje nagraniami dalszej wędrówki pana X. Jeśli pan X czyta tę wiadomość, szanując mój i swój czas proszę o kontakt. Prawdopodobieństwo, że nie dotrzemy do pana tożsamości w przypadku tak dobrych dowodów jest bardzo niskie, więc im wcześniej tym lepiej dla Pana.

Czy sprawca ma na tyle odwagi, aby „wypić nawarzone piwo”? Czas pokaże.

(Karol Trojan) [email protected], fot.: archiwum mgra Morsa, PixabayDziękujemy za przesłanie błędu