Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
30/11/2020 - 12:45

Czy księża będą w pandemii chodzić po kolędzie? Jest wyjaśnienie episkopatu

- Ze względu na sytuację epidemiologiczną, tegoroczne wizyty duszpasterskie zostały odwołane, przesunięte na późniejszy czas lub odbędą się w zmienionej formie, w zależności od decyzji biskupa miejsca - przekazał rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak.

Rzecznik episkopatu przypomniał, że o formie tegorocznej kolędy zdecydują poszczególni biskupi opierając się na sytuacji epidemiologicznej panującej na danym terenie.

 - W niektórych diecezjach wizyta duszpasterska została odwołana, w innych przeniesiona na późniejszy czas, a w jeszcze innych zamiast tradycyjnych odwiedzin księdza w domach odbędą się msze św. dla parafian w kościele - mówi ksiądz Leszek Gęsiak cytowany przez biuro prasowe Komisji Episkopatu Polski.

Czytaj też Ile osób może zasiąść do Wigilii. Są obostrzenia na Boże Narodzenie

 - Zachęcam do śledzenia komunikatów biskupów i ogłoszeń parafialnych w kościołach i na stronach internetowych parafii, aby być na bieżąco odnośnie wizyty duszpasterskiej w danej diecezji. Nie ma bowiem ogólnopolskich wytycznych w tej kwestii - podkreślił.

 Dodał również, że to samo tyczy się dyspens udzielanych przez księży biskupów od mszy świętej w uroczystość Bożego Narodzenia.

Czytaj też Ważna zmiana w sprawie noszenia maseczek. Dotyczy wszystkich pracowników

- Jeśli chodzi o dyspensy od uczestnictwa w Eucharystii w niedziele i święta to również należy śledzić komunikaty poszczególnych ordynariuszy, którzy będą informować wiernych o takiej możliwości na terenie swojej diecezji - przekazał ks. Gęsiak. (jm fot. archiwum sadeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu