Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
22/10/2014 - 14:46

Czy język fotografii jest uniwersalny?

18 i 19 października w Chełmcu, Kamionce Wielkiej i Stróżach odbyły się otwarte wykłady i konsultacje z Bogdanem Konopką – cenionym fotografem, krytykiem sztuki oraz nauczycielem akademickim.
Publiczność, która przybyła na spotkania miała okazję spojrzeć na fotografię poprzez pryzmat jej historii. Bogdan Konopka przedstawił różnorodność nurtów oraz postaw twórczych: od fotografii dokumentalnej, aż po fotografię kreacyjną. W kontekście prezentowanych prac podjęto się próby odpowiedzi na nurtujące problemy, z którymi mierzy się każdy twórca posługujący się medium fotografii. Po co fotografujemy? Czy język fotografii jest uniwersalny? Czego oczekuje współczesny odbiorca fotografii? Wykłady dotyczyły również zagadnień sprzętowych – można było m. in. zapoznać się z zasadą działania aparatu wielkoformatowego oraz obejrzeć go „w akcji”. Bogdan Konopka zaprezentował ponadto autorskie negatywy w formacie 8x10 cali wraz z odbitkami. Na każdym ze spotkań omawiano ponadto fotografie uczestników. Konsultacje dotyczyły zagadnień technicznych, formalnych oraz treściowych.

Spotkania i konsultacje zorganizowano w ramach projektu „Cudze chwalicie, swego nie znacie - warsztaty fotograficzne, katalog oraz wystawa lokalnej twórczości kulturalnej z gmin Chełmiec, Grybów i Kamionka Wielka”. Jego organizatorem jest Wiktor Durlak, Radny Gminy Grybów, oraz fotograf i wykładowca – Krzysztof Ligęza.

Fot. Krzysztof Ligęza
(oprac. JB)






Dziękujemy za przesłanie błędu