Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
04/07/2013 - 12:08

Czerwiec miesiącem rodziny w Przedszkolu Sióstr Felicjanek

W Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Felicjanek im. Świętej Rodziny w Nowym Sączu świętowano przez cały miesiąc czerwiec. Już w pierwszych dniach miesiąca przedszkolaki występowały dla swoich rodziców na deskach przedszkolnego teatru.
Na podstawie scenariusza ze zbioru sióstr felicjanek, siostra dyrektor wyreżyserowała spektakl „Fartuszek Marysi”. W przedstawieniu dzieci ze wszystkich trzech grup wiekowych zaprezentowały swoje umiejętności taneczne i aktorskie w tańcach narodowych i regionalnych. Mamusie i tatusiowie mogli zobaczyć dzieci tańczące elementy kujawiaka, krakowiaka, a także fragmenty tańców z regionu sądeckiego, śląskiego, łowickiego i górali podhalańskich.
Wśród zaproszonych gości można było spotkać wiceprezydent Bożenę Jawor oraz gości z Krakowa.
Kilka dni później na terenie przedszkola odbył się Piknik Rodzinny, który wspólnymi siłami przygotowywali rodzice wraz z nauczycielkami i pracownikami przedszkola. Mimo niesprzyjającej pogody, zabawa trwała w budynku przedszkola do godzin wieczornych.
Rodzice poszli w ślad za swoimi dziećmi i również przygotowali dla swoich pociech wielką niespodziankę. Spotykali się wieczorami w murach przedszkola, nawet kilka razy w tygodniu. Ciężko pracowali pod kierunkiem sióstr. Efekty były niesamowite. Z okazji Dnia Dziecka wystawili przedstawienie pt. „Szewczyk Dratewka”. Tym razem najstarsi zabawili się w aktorów, aby sprawić radość swoim dzieciakom. „Rodzinny czerwiec” staje się już przedszkolną tradycją.

(oprac. JB)
Fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu