Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
15/10/2020 - 12:25

Czego nie wiesz o ks. Władysławie Augustynku - patronie stadionu Sandecji

Wielu z nas przejeżdża ulicą Kilińskiego kilka razy dziennie. Mijamy stadion Sandecji i kibicujemy naszym piłkarzom podczas sportowych rozgrywek. Jednak czy kiedykolwiek zastanawialiście się, kim był Ojciec Władysław Augustynek, którego imię nosi sądecki stadion? Odpowiedź znajdziecie w najnowszym kwartalniku "Sądeczanin HISTORIA".

Stadion piłkarski im. Ojca Władysława Augustynka zlokalizowany jest przy ul. Kilińskiego. To właśnie na jego murawie trenuje znany w całej Polsce klub Sandecja Nowy Sącz. Podczas transmitowanych w telewizji rozgrywek piłki nożnej pojawia się pełna nazwa stadionu, która zawiera nazwisko księdza Augustynka.

Kim był? Dlaczego jest to legendarna postać? Co łączyło go z Sandecją? W najnowszym kwartalniku "Sądeczanin HISTORIA" przypominamy postać jezuity, oddanego duszpasterza oraz sportowca - miłośnika piłki nożnej i brydża. O jego życiorysie opowiada Stanisław Augustynek – zbieżność nazwisk wcale nie jest przypadkowa, ponieważ jest to krewny Ojca Władysława, któremu sądeczanie wiele zawdzięczają.

Czytaj też: Duchowieństwo. Znacznie więcej jest jeszcze do odkrycia niż zostało odkryte

Więcej na temat duchowieństwa na Sądecczyźnie i religijnych zwyczajów przeczytasz w jesiennym kwartalniku "Sądeczanin HISTORIA". Aby go kupić, wystarczy wejść na stronę e-wydanie.sadeczanin.info i za pomocą kilku kliknięć uzyskać dostęp do jedynego takiego pisma w regionie. Kwartalnik można znaleźć również w kioskach, księgarniach i innych punktach sprzedaży na terenie naszego miasta. 

Zachęcamy do lektury! ([email protected],info, film: Daniel Szlag)Dziękujemy za przesłanie błędu