Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
04/06/2013 - 21:41

Czaczów: Międzyszkolny Konkurs Piosenki Żołnierskiej

W minioną niedzielę (2 czerwca) w Czaczowie, gm. Łabowa, rozstrzygnięto I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Żołnierskiej - Czaczów 2013 zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Historii z Łabowej. Podstawowym celem konkursu było popularyzowanie żołnierskich i patriotycznych pieśni, kultywowanie pamięci o bohaterstwie żołnierzy i bojowników o wolność i niepodległość, podtrzymywanie i upowszechnienie wartości narodowych.
Był to pierwszy tego typu konkurs zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Historii i zdaniem organizatorów – na pewno nie ostatni. Chcą aby przedsięwzięcie to odbywało się cyklicznie.
- Ilość zgłoszonych uczestników przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – opowiada Zbigniew Ciekański ze Stowarzyszenia Miłośników Historii w Łabowej. - Do konkursu zgłosiło się 149 uczniów. W drodze eliminacji, które odbywały się w każdej ze szkół gminy Łabowa, do finału konkursu jury wyłoniło siedmiu wokalistów i piętnaście zespołów wokalnych. Wykonawcy mieli okazję zaprezentować się przed jury i szeroką publicznością.
Pierwsze miejsce w kategorii „solista” zdobyła Karolina Mirek ze Szkoły Podstawowej w Łabowej, która zaśpiewała piosenkę„ Przybyli ułani pod okienko". Natomiast w kategorii „zespół” wokalny pierwsze miejsce zajął zespół reprezentujący Szkołę Podstawową w Czaczowie w składzie: Gabriela Dziadosz, Mariola Frączek, Rita Kościsz, Dominika Zaczyk oraz Katarzyna Zielonka. Dziewczęta zaprezentowały utwór „Rozkwitały pąki białych róż”. Każdy uczestnik finału otrzymał nagrodę. Natomiast zwycięzcy do trzeciego miejsca w poszczególnych kategoriach otrzymali z rąk m.in. wójta Łabowej Marka Janczaka, puchary oraz nagrody rzeczowe i słodycze. Przyznano również wyróżnienie dla najmłodszego zespołu wokalnego. W sumie rozdano 89 nagród.
- Cieszymy się z uczestnictwa tak licznej grupy młodych ludzi dla których patriotyzm nie jest tylko pustym hasłem – mówi Zbigniew Ciekański.
(s), źródło: Stowarzyszenie Miłośników Historii w Łabowej

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu