Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
29/07/2020 - 14:35

Co z Łabowską Jesienią? organizatorzy mieli zgryz, ale decyzja już podjęta

Jesień Łabowska to wydarzenie, które przez lata integrowało mieszkańców gminy Łabowa. W tym roku zostało odwołane. Wszystkiemu winien koronawirus.

Jesień Łabowska 2019, fot. Sądeczanin.info

Historia Jesieni Łabowskiej sięga 1976 roku. Zaczęło się od Złotej Jesieni Popradzkiej, wydarzenia zorganizowanego przez kilka gmin. W zeszłym roku impreza odbywała się 15 września. Mieszkańcy mogli skosztować regionalnych specjałów oraz pobawić się w rytm muzyki. Na scenie występowały zespoły i lokalni artyści.

Zobacz: W Łabowej witali zbliżającą się jesień. Było hucznie i wesoło [WIDEO, ZDJĘCIA]

W tymi roku już wiadomo, że wydarzenie się nie odbędzie. Z powodu przyrostu zakażeń w naszym powiecie, organizatorzy zdecydowali się zrezygnować z imprezy plenerowej.

- Nie chcemy narażać na niepotrzebne ryzyko uczestników wydarzenia. Z powodu obecnej sytuacji epidemiologicznej w kraju i w powiecie odwoływane są największe imprezy, na przykład Pannonica. Jesień Łabowska ma, co prawda, wymiar lokalny, ale też cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wszystkim jest bardzo żal, że w tym roku się nie odbędzie – mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łabowej, Jerzy Chronowski. Jesień Łabowska zostanie przeniesiona na kolejny rok. (PS)

Czytaj więcej: Pannonica odwołana przez COVID-19. Międzynarodowy festiwal się nie odbędzieDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)