Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
20/08/2020 - 23:10

Co się działo na sądeckim rynku? Grali koncert przed ratuszem

Czwartkowy, spokojny wieczór w Nowym Sączu. A na płycie rynku na instrumentach gra grupa młodych ludzi.

Fot. Sądeczanin

Zobacz również: Powstaje film o Majce Jeżowskiej.  Niektóre sceny będą kręcić w Nowym Sączu

Oświetlony rynek przykuł uwagę mieszkańców. Sądeczanie z dystansu przypatrywali się temu, co dzieje się przed ratuszem. Mamy w mieście czerwoną strefę, a tutaj trwa w najlepsze koncert. Były gitary, saksofon, a nawet perkusja. Grupa młodych ludzi pięknie umilała czwartkowy wieczór. Wszystko po to, aby nakręcić teledysk.

Występ, a właściwie kameralny koncert na płycie rynku, był zwieńczeniem projektu Poznaj NaS. To tegoroczna inicjatywa Miejskiego Ośrodka Kultury dla sądeckiej młodzieży organizowana w ramach projektu Bezpieczne Wakacje. W poprzednim roku w Nowym Sączu odbył się m.in. koncert Zakopower.

Czytaj więcej: Na sądeckim rynku wystąpi Zakopower

W tym roku organizowanie większych wydarzeń było utrudnione przed pandemię. Ale na portalu społecznościowym młodzież mogła oglądać różne ciekawe materiały od uczestników projektu Poznaj NaS. Jednego dnia razem z Magistrem Morsem tworzyli w ciągu doby pięć murali. Zwieńczeniem całej akcji było nakręcenie teledysku. Młodzież zagrała więc na sądeckim rynku. Chociaż mieszkańcy miasta nie mogli wziąć udziału w koncercie, to przypatrywali się wydarzeniu z bezpiecznej odległości. (PS)

Kameralny koncert na rynku w Nowym Sączu
Tak młodzież grała w czwartkowy wieczór pod sądeckim Ratuszem. Zobacz zdjęcia z kręcenia teledysku.


Dziękujemy za przesłanie błędu