Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
09/01/2019 - 14:40

Co czytali sądeczanie w ubiegłym roku?

Początek nowego roku to czas podsumowań i postanowień. Co czytali sądeczanie w ubiegłym roku? A co i jak postanowili czytać młodzi sądeczanie w tym roku?...

W ubiegłym roku czytelnicy Sądeckiej Biblioteki Publicznej najchętniej sięgali po nowości wydane w 2018 r. Najczęściej rezerwowaną książką był „Tatuażysta z Auschwitz” Heather Morris.
Wśród tytułów, które ukazały się w drugiej połowie 2018 r. dużym zaintereswaniem cieszyły się „Sny wojenne” Marka Harnego oraz „Marzenia nie liczą lat” Jadwigi Marzec.

Jednak na pierwszym miejscu - już drugi rok z rzędu! - znalazła się „Dziewczyna z pociągu”. Debiutancka powieść Pauli Hawkins stała się bestsellerem w wielu krajach, przetłumaczono ją na kilkadziesiąt języków, a w 2016 roku ukazał się film pod tym samym tytułem. W nowosądeckiej bibliotece jeszcze w 2017 roku dyskusja na temat tej właśnie książki otworzyła cykl spotkań „Z książką przy kawie”

Rok 2018 należał także do Katarzyny Michalak. Jej powieść „Promyk słońca” (wydana w 2018) została bardzo dobrze przyjęta, a w naszym zestawieniu pojawiły się aż cztery książki tej autorki z lat poprzednich.

Najczęściej wypożyczane książki w roku 2018:

1. Dziewczyna z pociągu / Paula Hawkins

2. Gwiazdka z nieba / Katarzyna Michalak

3. Nieodnaleziona / Remigiusz Mróz

4. Czerwień Jarzębin / Katarzyna Michalak

5. Słowik / Kristin Hannah

6. Promyk słońca / Katarzyna Michalak

7. Błękitne sny / Katarzyna Michalak

8. Leśna Polana / Katarzyna Michalak

9. W domu / Harlan Coben

10. Zapisane w wodzie / Paula Hawkins

Najczęściej rezerwowane książki (dane na koniec 2018 roku):

Tatuażysta z Auschwitz / Heather Morris (w tym momencie na wypożyczenie książki czekają 32 osoby)

W ślady ojca / Danielle Steel (21 osób)

Z każdym oddechem / Nicholas Sparks (18 osób)

Tajemnica pod jemiołą / Richard Paul Evans (17 osób)

Dziewczyny z Dubaju / Piotr Krysiak (15 osób)


A co z postanowieniami?

Rok 2019 rozpoczynamy z mocnym postanowieniem comiesięcznego uważnego czytania książek, na które na co dzień brakuje nam czasu. Pomysł narodził się w grudniu - Młodzi Aktywni Sądeczanie spotkali się w Sądeckiej Bibliotece Publicznej, by czytać UWAŻNIE… Na godzinę wyłączyli swoje smartfony i skupili się na lekturze wybranych książek, po czym każdy mógł podzielić się wrażeniami. 

Najbliższe spotkanie „Uważne czytanie” już 19 stycznia br. o godzinie 11:00. Do Sądeckiej Biblioteki Publicznej zapraszamy młodzież - weźcie ze sobą książki albo skorzystajcie z naszego bogatego księgozbioru.

Opracowanie: A.K.Z.
Sądecka Biblioteka PublicznaDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe