Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
02/07/2016 - 21:50

Ciacho na spotkanie z papieżem – Jarmark ŚDM w Mogilnie

Z kubków, które oferują, kawa pobudza bardziej i lepiej smakuje; ich ciasto jest nawet lepsze niż domowe, a bransoletki, które rozprowadzają, zawsze będą modne! Jutro można przekonać się, że to prawda. Młodzi z parafii Mogilno zapraszają na drugą odsłonę Jarmarku promującego ŚDM.

Młodzież z Mogilna nie może doczekać się spotkania z papieżem Franciszkiem.
Co miesiąc modlą się o dobre przeżycie ŚDM - duchowo są więc przygotowani. Jedyne czego brakuje to środków finansowych. Ale młodzi i z tym sobie poradzili – zapraszają na Jarmark ŚDM! Oferują atrakcyjne produkty, zbierają ofiary na wyjazd, a przy tym integrują wspólnotę parafialną.

Pierwsza odsłona cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. – Przygotowaliśmy 80 pudełek z ciastem, które upiekli i przynieśli dla nas parafianie. Już po godzinie 10 zostało tylko 6! – mówi Iwona Szczygieł z grupy młodzieżowej. – Wczoraj pakowaliśmy ciasto przez 3 godziny. Ale wcześniej zrobiliśmy kontrolę jakości. Wszystkie są przepyszne. A z logo ŚDM smakują jeszcze lepiej! – zapewnia Ewelina Gnylewicz, mocno zaangażowana w promowanie ŚDM.

Z parafii Mogilno w Światowych Dniach Młodzieży weźmie udział 12 osób. Koszt pobytu w Krakowie dla jednej osoby to 690 złotych.

- Według przykazania, w niedzielę należy powstrzymać się od prac niekoniecznych. Nasze działania są konieczne, zatem wybraliśmy ten dzień, ponieważ wtedy do kościoła przychodzi najwięcej osób. Nasz kiermasz to okazja, by zebrać brakujące środki i umożliwić młodzieży spotkanie z papieżem – wyjaśnia ks. Marcin Bukowiec, opiekun młodzieży.

- Nie handlujemy, zbieramy ofiary. Parafianie mogą zrobić dobry uczynek, a przez udział w Jarmarku również zintegrować się ze sobą, bo świętowanie niedzieli polega nie tylko na oddaniu czasu Bogu, ale też na spędzeniu go z najbliższymi - uzupełnia ks. Marcin, który wspiera młodych i razem z nimi pojedzie na spotkanie z papieżem.

Druga odsłona Jarmarku ŚDM już w niedzielę 3 lipca. Młodzież zaprasza do Mogilna!

Jadwiga Jelińska (Reda)

Ciacho na spotkanie z papieżem – Jarmark ŚDM w Mogilnie


Dziękujemy za przesłanie błędu