Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
26/08/2016 - 10:15

Chodźmy w deszcz. Wystawa w Galerii Sokół

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza na wernisaż wystawy „Chodźmy w deszcz”, który odbędzie się w piątek 2 września o godz. 18 w Galerii Sokół. Wystawa potrwa do 18 września.

Na wystawie swoje pracę zaprezentują doktoranci Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie: Michał Bratko, Krzysztof Kamil Kamiński, Natalia Kopytko, Kamil Kuitkowski, Ernest Ogórek, Justyna Smoleń i Aleksandra Twardowska.

Chodźmy w deszcz. To zaproszenie kieruje do nas grupa ludzi. Młodych artystów, doktorantów, na co dzień pracujących i tworzących w Krakowie. Jest to zaproszenie do podróży. Możliwość jej podjęcia to szansa na wejście w obszar, który jest poza centrum. Może to być przestrzeń, która wymyka się codziennemu doświadczeniu, miejsce ucieczki,  dystansu. Eksplorować te peryferia można na wiele sposobów. Każdy z artystów robi to inaczej, używając odmiennych środków wyrazu. Prezentowane prace są „efektem ubocznym” tych wypraw, które, w zależności od podróżującego, prowadzą nas w różne obszary: natury  cielesności, choroby, tożsamości czy dźwięku – kuratorka wystawy jest Monika Smyła.

(oprac. JB)Dziękujemy za przesłanie błędu