Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 maja. Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
28/02/2020 - 15:20

Chcesz zostać dyrektorem szkoły? Teraz masz szansę.

Wójt gminy Kamionka Wielka, ogłosił konkursy na stanowisko dyrektora szkoły podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Kamionce Wielkiej oraz szkoły podstawowej w Jamnicy.

Dobiegające końca kadencje obecnych dyrektorów wymienionych placówek, zgodnie z prawem, wymagają ogłoszenia konkursów na zajmowane przez nich stanowiska. Oczywiście osoby obecnie pełniące te funkcje, mogą ponownie złożyć swoje oferty i ubiegać się o reelekcję.

Zapytaliśmy, więc Dorotę Kupiec, dyrektor szkoły podstawowej w Jamnicy oraz Mariusza Popielę, dyrektora szkoły podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Kamionce Wielkiej, czy będą startować w konkursie i jak wspominają swoją pierwszą kadencję.

- Tak, będę starała się o ponowne objęcie stanowiska dyrektora szkoły w Jamnicy. Objęcie pięć lat temu, po raz pierwszy, obowiązków dyrektora, wprowadziło do mojego życia ogromne zmiany. Nigdy wcześniej, z perspektywy nauczyciela, nie wiedziałam, że dyrektor za tyle rzeczy odpowiada. Pierwszy rok był czasem szczególnie wytężonej pracy, gdyż musiałam odnaleźć się w nowej rzeczywistości, która pomimo przygotowania merytorycznego do pełnienia tej funkcji, okazała się niezwykle wymagającą – mówi Dorota Kupiec.

- Potwierdzam, że przygotowuję stosowną dokumentację, aby ubiegać się o ponowne pełnienie obowiązków dyrektora. Mam nadzieję, że zostanę wybrany na drugą kadencję. Miniony czas stał się dla mnie dużym bagażem doświadczeń, nauczył pokory, jak również pozwolił zadbać o bliższy kontakt z rodzicami dzieci uczęszczających do naszej szkoły - stwierdza Mariusz Popiela.

Zarówno aktualni dyrektorzy, jak również osoby chętne do podjęcia się pracy na stanowisku dyrektorów szkół podstawowych w Kamionce Wielkiej (nr 2) i Jamnicy, mają czas na zgłoszenie swoich kandydatur do 13 marca br. do godz. 15:00. Stosowną dokumentację można złożyć osobiście w urzędzie gminy Kamionka Wielka lub przesłać ją na adres urzędu (w tym przypadku decyduje data wpłynięcia na dziennik podawczy). Z bliższymi informacjami i wymogami można zapoznać się na łamach biuletynu informacji publicznej urzędu gminy Kamionka Wielka bądź też na oficjalnej stronie internetowej gminy.

(Karol Trojan) [email protected], fot.: archiwum SP w Jamnicy I SP nr 2 w Kamionce WielkiejDziękujemy za przesłanie błędu