Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 października. Imieniny: Alany, Damiana, Liwii
20/09/2017 - 08:30

Chcesz zostać bohaterem? Strażacy z Korzennej znają sposób, jak tego dokonać

W Korzennej po raz dwudziesty poleje się krew, która uratuje życie potrzebującym ludziom. Ty także możesz pomóc!

W niedzielę 24 września strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Korzennej organizują akcję honorowego oddawania krwi, której patronuje śp. ks. Artur Babik.   

- Akcja jest organizowana dwa razy do roku regularnie od 10 lat. W najbliższą niedzielę już po raz dwudziesty będzie możliwość oddania krwi – mówi komendant jednostki, Stanisław Wojtarowicz.

W akcję mogą włączyć się osoby powyżej osiemnastego roku życia o dobrym stanie zdrowia. Każdy zostanie przebadany przez lekarza, który zdecyduje czy osoba może oddać krew.

- Patronem naszej akcji jest śp. ks. Artur Babik, który był wikariuszem w Korzennej i niestety w młodym wieku przegrał walkę z chorobą nowotworową. Był wielkim przyjacielem korzeńskich druhów i zawsze bardzo zaangażowany w akcję krwiodawstwa. Jego marzeniem było zostać kapelanem strażaków. Gdy prosiłem księży z naszej parafii o ogłoszenie naszej akcji podczas mszy, to ks. Artur zawsze krzyczał z ambony, że „kto jest chłopem powinien oddać krew”  - dodaje komendant.

Jeszcze za życia ks. Babika padł rekord. W jednym dniu zebrano około 30 litrów krwi. Do tej pory strażakom udało się przelać ponad 400 litrów podczas wszystkich dotychczasowych akcji.

Osoby, które chciałyby pomóc potrzebującym ludziom oddając krew, mogą to uczynić w najbliższą niedzielę (24 września) w remizie OSP Korzenna w godzinach 9-14.

RG [email protected] Fot. OSP Korzenna

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu