Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
08/07/2020 - 13:20

Chcą poświęcić swoje życie Bogu. Zgłosili się do seminarium diecezji tarnowskiej

Podobnie jak w ubiegłych latach, początkiem lipca w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie odbył się egzamin wstępny. Wzięli w nim udział młodzi mężczyźni z różnych stron diecezji tarnowskiej, którzy chcą poświęcić swoje życie Bogu.

W tym roku w pierwszym terminie egzaminu wstępnego do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie wzięło udział osiemnastu mężczyzn. Zdecydowana większość to tegoroczni maturzyści, którzy pochodzą z różnych stron diecezji tarnowskiej. Wśród nich znalazły się osoby z Nowego Sącza, Wojakowej, Tarnowa, Mielca i Dębicy.

- Dla mnie to wielka radość i zarazem nadzieja, że ci kandydaci odważyli się zawalczyć o swoje szczęście. Można zaobserwować podczas rozmowy rekrutacyjnej radość u tych kandydatów z odpowiedzi na Boże wezwanie. Ta radość przebija się ponad różne obawy i lęki, a młodzi ludzie mają ich tak wiele – powiedział dla Portalu Diecezji Tarnowskiej rektor ks. Jacek Soprych.

Podczas egzaminu kandydaci musieli wykazać się wiedzą z życia Kościoła i diecezji tarnowskiej oraz napisać wypracowanie na jeden z tematów. Tradycyjnie we wrześniu odbędzie się drugi termin egzaminu wstępnego, w którym będą mogli wziąć udział ci, którzy z różnych powodów nie zdecydowali się przystąpić do egzaminu w pierwszy terminie.

- My wszyscy z radością przyjęliśmy naszych braci w seminaryjnym domu. Kandydatom życzymy spokojnego odpoczynku na wakacjach. Nie ustajemy w modlitwie o nowe powołania do naszego seminarium – napisał na seminaryjnej stronie diakon Piotr z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

RG [email protected] Źr. Portal Diecezji Tarnowskiej, Fot. WSD w TarnowieDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)