Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
21/04/2023 - 22:45

Centralna Biblioteka Publiczna w Krynicy zmieniła adres i jest już otwarta

Centralna Biblioteka Publiczna w Krynicy udostępnia już swoje zbiory czytelnikom. Oprócz tego ma też inne ciekawe propozycje dla mieszkańców i kuracjuszy. Książnica z powodu przeniesienia do nowej siedziby przy ulicy Szkolnej 3 była nieczynna od października ubiegłego roku.

Do jesieni 2022 roku centralna Biblioteka Publiczna w Krynicy-Zdroju znajdowała się w budynku przy Alei Nowotarskiego 1. Obecnie książnica mieści się w gmachu dawnego gimnazjum przy ulicy Szkolnej 3., gdzie wygospodarowano dla niej kilka pomieszczeń na parterze. Dotychczasowy budynek biblioteki został wyburzony, gdyż na jego miejscu powstaje amfiteatr.

Jak informuje Biblioteka Publiczna, książnica dysponuje wypożyczalnią z dostępem do półek oraz czytelnią prasy. Na wyposażeniu ma komputery i  Internet, więc istnieje możliwość wydrukowania dokumentów oraz wykonania skanów.

Poza tym utworzono Strefę Coworking tj. wyciszonego miejsca do nauki i pracy, a także Strefę Młodego Człowieka przeznaczoną dla dzieci i młodzieży. Powstał również Klub Kreatywności, miejsce realizacji pasji, warsztatów oraz innych ciekawych aktywności.

-Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Ci, którzy kochają książki i ci, którzy przy książkach chcą spotykać się z innymi ludźmi.-  zapewniają bibliotekarze i zachęcają do korzystania z oferty książnicy. 

Biblioteka jest czynna: poniedziałek-wtorek i czwartek-piątek w godz. 9-17, środa godz. 8-15 i sobota godz. 8-13. Czytelnia jest czynna: poniedziałek-wtorek i czwartek-piątek w godz. 9-17. (MK) fot. ilustracyjne, Biblioteka Publiczna Krynica-Zdrój. Dziękujemy za przesłanie błędu