Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
15/07/2019 - 22:25

Capella Cracoviensis powitała uczestników starosądeckiego seminarium [ZDJĘCIA]

Capella Cracoviensis pod dyrekcją Jana Tomasza Adamusa dała ostatni koncert tegorocznego Starosądeckiego Festiwalu Muzyki Dawnej. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne otwierało w niedzielę również nieoficjalnie X Międzynarodowe Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe pn. "Idee - Człowiek - Filozofia. Człowiek w świecie - odkrywanie i przekraczanie granic", które trwać będzie w Starym Sączu do soboty.

Starosądecki kościół parafialny pw. św. Elżbiety należał w niedzielny wieczór do Capella Cracoviensis pod dyrekcją Jana Tomasza Adamusa. Publiczność wypełniła świątynię po brzegi. Nie zabrało władz miasta na czele z burmistrzem Jackiem Lelkiem i jego zastępcą Kazimierzem Gizickim, rzeszy melomanów, którzy od wielu lat nie opuszczają żadnego festiwalu, no i oczywiście uczestników, którzy przyjechali do Starego Sącza, by wziąć udział w kilkudniowym seminarium, które odbywa się w starosądeckim Centrum Opoka.

Capella Cracoviensis, to marka sama w sobie. To jeden z najwspanialszych zespołów na współczesnej scenie dawnej muzyki. Powstała z inicjatywy dyrektora Filharmonii Krakowskiej Jerzego Katlewicza w 1970 roku. Z upływem czasu Capella usamodzielniła się w sprawach organizacyjnych, grając repertuar od średniowiecza po prawykonania współczesnej muzyki.


Capella Cracoviensis została nagrodzona owacjami na stojąco.

- Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że kolejny raz mogliśmy przyjść na koncert tak genialnego zespołu - mówili "Sądeczaninowi" sluchacze. – Dzięki takim wydarzeniom organizowanym w naszym miasteczku możemy poznać inne kultury, tradycje, przeszłość. Mamy nadzieję, że podobnych imprez będzie jeszcze więcej.

Justyna Hejmej, fot. Justyna Hejmej.

Capella Cracoviensis to marka sama w sobie
Capella Cracoviensis pod dyrekcją Jana Tomasza Adamusa była mega gwiazdą ostatniego koncertu kończącego tegoroczny Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne otwierało również wczoraj X Międzynarodowe Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe pn. "Idee - Człowiek - Filozofia. Człowiek w świecie - odkrywanie i przekraczanie granic", które trwać będzie w Starym Sączu do soboty.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)