Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
13/12/2022 - 12:35

Canticum Iubilaeum: zapraszamy na jubileuszowy koncert w Limanowej

Zarząd Chóru Canticum Iubilaeum działający przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej zaprasza na koncert z okazji 25 lat istnienia Chóru. Koncert, pod patronatem "Sądeczanina" odbędzie się 21 stycznia 2023 r o.godz. 17.30 w limanowskiej bazylice.

Podczas jubileuszowego koncertu Chór Canticum Iubilaeum wykona dzieło napisane przez Jana Maklakiewicza pod koniec 1944 r., gdy ludzkość marzyła o zakończeniu wojny. Utwór składa się z ośmiu części, a ostatnia część utworu to modlitwa o pokój. Także dzisiaj musimy modlić się o pokój, gdy u naszych sąsiadów toczy się wojna. - Myślę, że to dobry wybór na nowe wyzwania - mówi Małgorzata Bieda wiceprezes chóru Canticum.
 
Chór Canticum Iubilaeum

Chórowi towarzyszyć będzie polska sopranistka Katarzyna Tarkowska, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie i organista krakowski Piotr Michalik. Chór poprowadzi wieloletni organista i dyrygent Chóru  Canticum Marek Michalik.  Będzie to ostatni koncert, który poprowadzi. Po zakończeniu koncertu odbędzie się uroczysta msza św pod przewodnictwem ks. biskupa tarnowskiego, dr Andrzeja Jeża. (opr. red.)


Dziękujemy za przesłanie błędu