Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 9 czerwca. Imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sławoja
27/08/2020 - 15:40

Cały naród czyta! Nowy Sącz też. W tym roku dramat

Narodowe Czytanie to cykl ogólnopolskich spotkań i wspólnego czytania największych dzieł polskiej literatury. W tym roku - "Balladynę" Juliusza Słowackiego. Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu również przygotowało z tej okazji coś specjalnego. Wydarzenie rozpocznie się 5 września.

Narodowe Czytanie w Nowym Sączu, fot. Janusz Bobrek

Narodowe Czytanie to wydarzenie ogólnopolskie, które odbywa się corocznie na początku września, pod honorowym patronatem pary prezydenckiej. W tym roku cały naród będzie czytał "Balladynę" Juliusza Słowackiego.  W poprzednim roku czytaliśmy "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.

Zobacz jak wyglądało to w Nowym Sączu

5 września na dziedzińcu Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu odbędzie się Narodowe Czytanie w zupełnie nowej formie. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19.15. Sądeczanie będą mogli śledzić relację z dziedzińca na żywo w sieci.

Na relację zapraszają Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Dyrektor MCK SOKÓŁ Andrzej Zarych oraz Partnerzy: Teatr Robotniczy im. B. Barbackiego w Nowym Sączu i Sądecka Biblioteka Publiczna im. J. Szujskiego w Nowym Sączu.

Relacja na żywo będzie dostępna na stronie www.mcksokol.pl

Narodowe Czytanie w Nowym Sączu

Fot. Janusz BobrekDziękujemy za przesłanie błędu