Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 lipca. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
10/10/2013 - 15:44

Całkiem inna historia o Smoku Wawelskim

„Smok Wawelski. Inna historia” według Fryderyka Maja i Zofii Miłko w reżyserii Macieja Kujawskiego to propozycja dla najmłodszych widzów podczas XVII. Jesiennego Festiwalu Teatralnego w Nowym Sączu.
Przedstawienie Teatru NSA to około 50 minut dobrej zabawy do młodego widza, w którym obok znanych na sądeckiej scenie aktorów-amatorów (Janusz Michalik, Barbara Klimczak, Sławomir Bodziony i Mieczysław Filipczyk) występuje młodzież (Łukasz Kowalczyk, Karolina Gwoźdź, Weronika Szymbara i Sara Ziemborak). Na szczególną uwagę zasługuje scenografia Tomasza Kujawskiego i kostiumy Izabeli Wiatrak.
„Smokiem Wawelskim...” Teatr NSA rozpoczął swój już 33. Sezon nie mogło go zabraknąć na Jesiennym Festiwalu Teatralnym. Przedstawienie dla najmłodszych to inna historia krakowskiej legendy niż ta, którą wszyscy znamy. Główny motyw teatralnej opowieści związany jest z jedną z najważniejszych życiowych potrzeb ludzi, zwierząt, no i oczywiście smoków, czyli koniecznością jedzenia. Główny bohater sztuki, nieco fajtłapowaty smok Zdzisław Wawelski, przy udziale swojej żony Barbary i synka Miecia, nie radzi sobie jednak z tym problemem. Jaką rolę w zaspokojeniu głodu smoczej rodzinki spełnią zamieszane w akcję bajki sympatyczne zwierzęta: Krówka, Baran i Myszka i czym zakończy się wizyta smoków na królewskim dworze. Co dzieje się dalej, dowie się każdy, kto odwiedzi Miejski Ośrodek Kultury.
Spektakl wyreżyserował aktor warszawskiego Teatru „Kwadrat” - Maciej Kujawski, dla którego jest to już trzecie – po „Przyjacielu wesołego diabła” i „Zemście” w Teatrze Robotniczym im. Bolesława Barbackiego - spotkanie z nowosądecką sceną. Z aktorem udało nam się porozmawiać podczas jednej prób generalnych.

„Smok Wawelski. Inna historia”
Reżyseria: Maciej KUJAWSKI
Scenografia: Tomasz KUJAWSKI
Opracowanie muzyki: Andrzej BOGDAŁ
Wykonanie dekoracji: Jacek MICHALIK
Wykonanie kostiumów: Izabela WIATRAK
Współpraca choreograficzna: Aleksandra JUREK - SZEWCZYK
Występują:
Smok Zdzisław Wawelski - Janusz MICHALIK
Barbara, żona Smoka - Barbara KLIMCZAK
Miecio, ich synek - Łukasz KOWALCZYK
Krówka - Karolina GWÓŹDŹ
Baranek - Sławomir BODZIONY
Myszka - Weronika SZYMBARA
Król - Mieczysław FILIPCZYK
Wanda, córka Króla - Sara ZIEMBORAK
Muzykę nagrał zespół instrumentalny w składzie:
Sławomir BRYNIAK - bas, trąbka; Dominik DZIEDZIC - klarnet; Marta PORADOWSKA - skrzypce prym; Dominika PIÓRO - skrzypce sekund; Adam JARZMIK - akordeon;
Realizacja: Studio Nagrań Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu - Przemysław KARKOWSKI:
Realizacja techniczna spektaklu: Tomasz DOMINIK i Michał SKOCZEŃ.

(JB)
Fot. JECDziękujemy za przesłanie błędu

Aktywnie w Małopolsce