Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
09/06/2015 - 12:00

Było już!!! Artystyczne Spotkania pod patronatem ks. Jerzego Popiełuszki

W Zespole Szkół w Świniarsku odbyły się II Artystyczne Spotkania z ks. Jerzym Popiełuszką. Jak co roku uczniowie uczestniczyli we Mszy św. odprawianej w intencji całej społeczności szkolnej, a następnie udali się do hali sportowej, by wziąć udział w koncercie zespołu religijnego SUMERO i podsumowaniu Artystycznych Spotkań.
W tym roku Artystyczne Spotkania odbyły się pod hasłem : „ Alfons Popiełuszko służy Bogu od najmłodszych lat. Życie ks. Popiełuszki w obrazach”. Na te obrazy z życia złożyły się prace literackie oraz plastyczne, każda w trzech kategoriach wiekowych.

W konkursach wzięli udział uczniowie z 10 szkół gminy Chełmiec, ponad 100 uczestników. Cały projekt odbył się dzięki nauczycielom, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i zaangażowali młodzież w przeżywanie II Artystycznych Spotkań z ks. Jerzym.

Organizatorzy podziękowali Komisjom Konkursowym , zespołowi SUMERO, który muzyką oraz śpiewem wprowadził młodzież w atmosferę lat, w których żył ks. Jerzy oraz księżom katechetom: Sławomirowi Mrózkowi i Mariuszowi Kmieciowi za dobre słowo oraz wsparcie duchowe.

(opr.jg) źródło: UG Chełmiec
 


Dziękujemy za przesłanie błędu