Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
12/11/2021 - 16:20

To był piękny koncert. W Mystkowie uczcili niepodległość i patrona szkoły[WIDEO]

Szkoła Podstawowa w Mystkowie obchodziła w piątek święto swojego patrona - ks. prof. Piotra Poręby. Z tej okazji w kościele parafialnym odbył się koncert "Mozart kontra Sinatra". Oprócz wykonawców, zaśpiewali również goście specjalnie m.in. posłanki.

11 listopada to szczególna data dla wszystkich Polaków. Świętujemy wtedy odzyskanie przez nasz kraj niepodległości. Uroczystości z nim związane, odbywają się również w kolejnych dniach.

Właśnie z tej okazji, w piątek w kościele parafialnym pw. św. Apostołów Filipa i Jakuba w Mystkowie odbył się uroczysty koncert. Nie był to jednak jedyny powód do jego zorganizowania. W ten sposób uczczono także święto patrona mystkowskiej szkoły podstawowej - ks. prof. Piotra Porębę.

Wydarzenie rozpoczęło się od mszy św. Po niej przeszliśmy do śpiewania. Odbywało się pod hasłem "Mozart kontra Sinatra". Jeszcze zanim usłyszeliśmy pierwsze wykonania, powitał wszystkich ks. Paweł Ryś. On także włączył się do koncertu.

Mogliśmy usłyszeć m.in. „Abba Ojcze”czy „Barkę”. Nie zabrakło również pieśni patriotycznych, jak chociażby „Boże coś Polskę”. W wydarzeniu wzięły udział również posłanki – Barbara Bartuś, Anna Paluch, Józefa Szczurek-Żelazko i radna sejmiku małopolskiego – Marta Mordarska.  

Swoje umiejętności muzyczne zaprezentował Mirosław Witkowski. Towarzyszyli  mu: Grzegorz Żyłka - instrumenty klawiszowe, Piotr Przyrowski - gitara elektryczna i Katarzyna Ignatowicz - wokal, prowadzenie chóru interaktywnego.

Oprócz nich, w śpiewaniu uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mystkowie i uczestnicy warsztatów twórczych z Mystkowa w Gminie Kamionka Wielka. Koncert okazał się niezwykle udany, czemu wyraz dali licznie zgromadzeni słuchacze. Relacja z wydarzenia znajduje się w materiale filmowym. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: Mateusz Pogwizd, wideo: Mateusz Pogwizd)

Koncert w kościele w Mystkowie
W kościele parafialnym w Mystkowie odbył się koncert "Mozart kontra Sinatra". Wydarzenie było niezwykle udane.


Dziękujemy za przesłanie błędu