Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
28/07/2017 - 00:50

Byk w płomieniach, wernisaż i pożegnanie artystów w Starym Sączu

Wernisażem w starosądeckiej Galerii pod Piątką i tradycyjnym już spaleniem na rynku konstrukcji stworzonej przez artystów, zakończył się w czwartek XII Międzynarodowy Plener Malarski Sympozjum Kultur Lokalnych.

W Starym Sączu zakończył się w czwartek trwający od 17 do 28 lipca XII Międzynarodowy Plener Malarski - Sympozjum Kultur Lokalnych. Wydarzenie odbywało się pod patronatem "Sądeczanina". 

W tym roku w Starym Sączu znów gościł Kin Taii a także Yuki Ideguchi i Cyoko Tamai (z Japonii), Wiktoria Iljina i Wiktoria Krupskaja (z Białorusi), Mariana Motyka i Oksana Andrushchenko (z Ukrainy).

Polskich artystów reprezentowali Janusz Motylski, Krzysztof Bojarczuk i Piotr Nowiński, syn zmarłego przed dwoma dniami prof. Mariana Nowińskiego, pomysłodawcy Międzynarodowch Sympozjów i Plenerów Malarskich w Starym Sączu.(tk) Fot. KT

Zobacz też: Paw spłonął w Starym Sączu

12 Międzynarodowy Plener Malarski w Starym Sączu
12 już, Międzynarodowy Plener Malarski - Sympozjum Kultur Lokalnych - odbył się w Starym Sączu od 17 do 28 lipca. Zakończył się wernisażem w starosądeckiej Galerii pod Piątką i - rzecz jasna - spaleniem instalacji, tradycyjnie już płonącej ostatniego dnia pleneru.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)