Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
18/06/2021 - 21:00

Bp Andrzej Jeż mianował nowego proboszcza parafii MBNP w Krynicy

Bp Andrzej Jeż mianował nowych proboszczów, wśród nich w Krynicy-Zdroju. Nowym proboszczem w parafii MBNP zostanie ks. dr. Bogusław Połeć, który zastąpi ks. proboszcza Eugeniusza Szymczaka.

Eugeniusz Szymczak urodził się 22 października 1951 roku w Banicy. 16 marca 1975 roku przyjął święcenia kapłańskie, został skierowany do pracy duszpasterskiej w parafii Zakliczyn, następnie w Krynicy i Muszynie. Od 1 września 1995 roku pełni funkcję proboszcza parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krynicy.

Największym osiągnięciem ks. Eugeniusza Szymczaka jest wybudowanie kościoła i plebani. Do budowy świątyni przystąpił 11 lipca 2002 roku, wspólnie z parafianami organizował festyny z loteriami fantowymi, z których dochód przeznaczał na inwestycje parafialne.

Zaangażowany w życie społeczne, katechizował dzieci i młodzież, ukazując im najcenniejsze wartości. W 2012 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. W 2021 roku przechodzi na emeryturę, a nowym proboszczem został nominowany ks. prałat dr Bogusław Połeć.

                                                                      

Ks. prałat dr Bogusław Połeć urodził się w 1965 roku w Gładyszowie. Święcenia kapłańskie przyjął 25 maja 1991 roku, w latach 1991–1995 pełnił posługę jako wikariusz w parafii Ryglice. W 1995 roku został skierowany na studia specjalistyczne z katechetyki na Katolickim Uniwersytecie w Lublinie, które ukończył z tytułem doktora.

W latach 1999-2000 pracował jako wikariusz w parafii katedralnej w Tarnowie. Następnie podjął pracę w Wydziale Katechetycznym Kurii Diecezjalnej w Tarnowie jako wizytator diecezjalny nauki religii, a także został wykładowcą katechetyki i dydaktyki na Wydziale Teologicznym i w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie.

Od roku 2002 do 2008 był diecezjalnym koordynatorem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Od 2005 roku należy do Rady Kapłańskiej diecezji tarnowskiej. (MK). fot. aut,  parafia MBNP Mielec, Żródło: własne, Wydział Teologiczny w TarnowieDziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”Miesięcznik Sądeczanin sierpień 2021